Partnerzy serwisu:

Rusza nowy przetarg na część obwodnicy Dzierżoniowa

Elżbieta Pałys 09.07.2019

Rusza nowy przetarg na część obwodnicy Dzierżoniowa
Fot. Google Maps
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu szuka wykonawcy części Trasy Sudeckiej. Chodzi o obwodnicę Dzierżoniowa – etap II.
Mowa o odcinku obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 pomiędzy skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 384 ul. Batalionów Chłopskich wraz z rondem a włączeniem w drogę wojewódzką nr 383, ul. Jana Kilińskiego. To tzw. II etap obwodnicy.


Wyświetl większą mapę
Cała zachodnia obwodnica Dzierżoniowa obejmuje budowę nowej drogi o długości 11,8 km i została podzielona na trzy zadania. Drugie zadanie, którego dotyczy przetarg obejmuje odcinek liczący 2,8 km i dodatkowo jest podzielony na dwie części.

Zadaniem wykonawcy ma być optymalizacja rozwiązań projektowych wraz z uzyskaniem zamiennej decyzji ZRID z 2012 roku (w przypadku wystąpienia takiej konieczności) oraz budowa drogi jednojezdniowej, dwupasowej z poboczami odpowiadającej parametrom drogi klasy G.

Droga ma być poprowadzona w nowym śladzie. Będzie się krzyżowała z ulicami: Batalionów Chłopskich (DW-384), Ceglaną i Parkową. Na początku odcinka obwodnica będzie się także przecinała z linią kolejową Bielawa – Dzierżoniów.

To właśnie przecięcie z linią kolejową było przyczyną unieważnienia poprzedniego przetargu w tej sprawie. Pierwsze postępowanie ruszyło w lutym. Zostało jednak unieważnione, a powód był związany właśnie z przecięciem z linią kolejową. Jak wyjaśniono, rozwiązania projektowe zastosowane w dokumentacji projektowej były niezgodne z obowiązującymi obecnie przepisami i nie spełniały aktualnych standardów w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego – chodziło o linię kolejową zlokalizowaną w obszarze ronda.

W obecnym postępowaniu oferty można składać do 21 sierpnia. Na realizacje zamówienia przewidziano maksymalnie 36 miesięcy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony