Partnerzy serwisu:

Rusza nowy przetarg na projekt i budowę S16 Borki Wielkie – Mrągowo

inf. pras./oprac. ep. 21.08.2019

Rusza nowy przetarg na projekt i budowę S16 Borki Wielkie – Mrągowo
Fot. Google Maps
GDDKiA w Olsztynie ponawia przetarg na S16 Borki Wielkie – Mrągowo. Jak poinformowano, dokumentacja przetargowa została już przekazana do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Inwestor planuje, ze jeszcze w tym roku zostanie podpisana umowa z wykonawcą.
W opublikowanym komunikacie poinformowano, że w nowym przetargu zmienią się, w stosunku do poprzedniego, kryteria oceny ofert. Samo zadanie ma być realizowane w latach 2020 – 2023.

W pierwszym przetargu na to zadanie ceny znacznie przekroczyły planowany budżet. Najtańsza oferta była warta 708,6 mln zł, podczas gdy kosztorys inwestora opiewał na kwotę o ponad 100 mln niższą – 604,9 mln zł.

Planowana inwestycja to ok 16 km drogi, w tym ok. 13 km w ciągu S16. Ma przebiegać w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominąć Mrągowo od strony południowo-zachodniej.

 
fot. GDDKiA
Jak informuje GDDKiA, droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Dostęp do niej będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe.

Droga skróci czas przejazdu między Olsztynem i Ełkiem oraz zwiększy bezpieczeństwo na drodze. Wyprowadzi także ruch tranzytowy z Mrągowa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony