Partner serwisu

Rusza ostatni etap budowy obwodnicy Dzierżoniowa

Redakcja 29.09.2022

arrow
arrow
Rusza ostatni etap budowy obwodnicy Dzierżoniowa
fot. Google Maps
Rusza ostatni etap budowy obwodnicy Dzierżoniowa
Rusza ostatni etap budowy obwodnicy Dzierżoniowa
Firma Polbud-Pomorze wybuduje ostatni, trzeci etap obwodnicy Dzierżoniowa. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podpisała umowę z wykonawcą.
Obwodnica Dzierżoniowa powstaje w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382. Trzeci, zlecony właśnie etap obejmuje odcinek od skrzyżowania w Pilawie Górnej do ul. Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie. Będzie miał 5,9 km długości w nowym śladzie. Wraz z drogą wybudowane zostaną chodniki i ścieżka rowerowa. Powstaną drogi dojazdowe oraz mosty nad rzeką Bielawica i potokiem Rogoźnica.

– Cała droga to część tak zwanej Trasy Sudeckiej, łączącej Kotliny Jeleniogórską i Kłodzką. Kierowcy już mogą korzystać z pierwszego odcinka obwodnicy Dzierżoniowa, mającym ponad 3 km długości. W trakcie realizacji jest już druga część, od skrzyżowania z DW383 do skrzyżowania z DW-384, która ma być gotowa w przyszłym roku – informuje Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego cytowany w komunikacie. – To inwestycja o bardzo dużym znaczeniu, gdyż odciąży Dzierżoniów od ruchu tranzytowego, co wpłynie pozytywnie na wzrost bezpieczeństwa oraz komfort życia mieszkańców miasta i okolic – dodaje.

Koszt budowy ostatniego odcinka obwodnicy wynosi prawie 86 mln zł, z czego 60 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej.

fot. DSDiK
– Budowa infrastruktury, w tym dróg, to jeden z priorytetów samorządu województwa. Za cel postawiliśmy sobie poprawę dostępności transportowej w regionie. Jest ona ważna dla inwestorów, ale przede wszystkim dla mieszkańców, którzy poruszają się po dolnośląskich drogach każdego dnia – mówi Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Trasa Sudecka – obwodnica Dzierżoniowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 została podzielony na trzy etapy. Z pierwszego kierowcy korzystają od sierpnia ub. roku. Drugi jest obecnie w trakcie realizacji – finał spodziewany jest we wrześniu przyszłego roku. Cała obwodnica Dzierżoniowa ma być gotowa za 4 lata.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony