Partner serwisu

Rusza projektowanie obwodnicy Sanoka

ep. 24.08.2021

Rusza projektowanie obwodnicy Sanoka
fot. Google Maps
Sweco Polska wykona koncepcję programową dla budowy II etapu obwodnicy Sanoka. Trasa powstanie w ciągu DK-28. Umowa już podpisana.
Prace zostaną wykonane kosztem 1,484 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

– Inwestycja ta wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, a także odciąży układ komunikacyjny oraz zwiększy przepustowości dróg. Nowa trasa poprawi dostępność komunikacyjną i ułatwi wyjazd w kierunku Przemyśla i dalej przejścia granicznego w Medyce i Korczowej, łączących Unię Europejską z Ukrainą — mówi, cytowany w komunikacie prasowym, wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Jak wyjaśnia dyrektor Oddziału GDDKiA w Rzeszowie Bogdan Tarnawski, koncepcja programowa doprecyzuje wypracowane dotychczas przez GDDKiA założenia projektowe i przedstawi wariantowe rozwiązania obiektów drogowych i inżynierskich. Obejmie też pełne rozpoznanie geologiczne.

W ramach inwestycji powstanie droga klasy GP o długości ok. 3 km, na które złożą się rozbudowa 1 km istniejącej DK-84 i budowa 2 km nowego odcinka DK-28. Wybudowane zostaną także 3 mosty, jednopoziomowe skrzyżowania, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Droga rozpocznie się na rondzie przy zakończeniu I etapu obwodnicy, następnie pobiegnie w kierunku południowo-zachodnim w śladzie istniejącej DK-84, a dalej w nowym śladzie w kierunku północno-wschodnim.
 Obwodnica przekroczy linię kolejową nr 108 oraz rzekę San i włączy się do istniejącej DK-28 w miejscowości Bykowce.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony