Partnerzy serwisu:

Rusza projektowanie zamkniętego mostu przez Dunajec koło Tarnowa

ep. 11.02.2020

Rusza projektowanie zamkniętego mostu przez Dunajec koło Tarnowa
Fot. Google Maps
Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie podpisał umowę dotyczącą opracowania dokumentacji projektowej na potrzeby remontu mostu przez Dunajec w Ostrowie. Obiekt ze względu na zły stan techniczny jest zamknięty od końca listopada.
Zamówienie ma wykonać Promost Consulting z Rzeszowa. Jej prace będą kosztowały 445,2 tys. zł. Projekt powinien powstać do 30 czerwca.

Mowa o obiekcie na trasie Tarnów – Wierzchosławice. Sam obiekt znajduje się w ciągu drogi powiatowej. Zarządca pod koniec listopada zamknął go w trybie awaryjnym – most był w złym stanie technicznym, ekspertyza potwierdziła, że ze względu na bezpieczeństwo nie nadaje się do dalszego użytkowania.

To ważny obiekt dla mieszkańców Tarnowa – stanowi połączenie m.in. z autostradą A4. Zarządca zdecydował o remoncie z wykorzystaniem istniejących podpór.

Projektant, z którym podpisano umowę ma wykonać projekt techniczny i wykonawczy uwzględniający m.in. wymianę konstrukcji nośnej na konstrukcję zespoloną typu stal-beton lub inną, a także ustalenie nośności podpór i w razie konieczności wzmocnienie ich. Bez mian mają pozostać podstawowe parametry techniczne obiektu, tj. długość, szerokość, wysokość, wysokość konstrukcyjna, przekrój drogowy i światło pod obiektem.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony