Partner serwisu

Rusza przebudowa węzła Świecie Północ na S5. Uwaga na zmiany

ep. 17.08.2020

Rusza przebudowa węzła Świecie Północ na S5. Uwaga na zmiany
Fot. Google Maps
Na godz. 13 w poniedziałek 17 sierpnia zaplanowano wprowadzenie ważnej zmiany w organizacji ruchu dotyczącym trasy S5 na węźle drogowym Świecie Północ w miejscowości Morsk. Zamknięte zostaną łącznice wjazdowe i wyjazdowe ze Świecia w kierunku Bydgoszczy i Gdańska.
Zmiany wprowadzone będą na odcinku od Dworzyska do Nowych Marz budowanym przez Budimex.

Na czas przebudowy tego węzła wykonawca przekieruje ruch na tymczasowe rondo wybudowane w ciągu drogi DK-5. Zakończenie prac na tym węźle planowane jest na 30 maja 2021 r.

Cały odcinek przyszłej ekspresówki Nowe Marzy – Świecie Południe (Dworzysko) ma 23,3 km. Za wykonanie zadania, gdzie doszło do rozwiązania kontraktu z pierwotnym wykonawcą (firma Impresa Pizzarotti) odpowiada obecnie Budimex. Koszt zadania wyniesie 566,8 mln zł.

W ramach kontraktu wykonawca ma do zrealizowania m.in. 5 węzłów: Nowe Marzy, Sartowice, Świecie Północ, Świecie Zachód i Świecie Południe. Jeden z nich – Sortowice – będzie zupełnie nowym węzłem, pozostałe będą przebudowane.

Docelowo droga ekspresowa S5 połączy ma połączyć aglomeracje wrocławską, poznańską i bydgoską. Budowana część trasy od autostrady A1 do granicy z województwem wielkopolskim ma 130 km.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony