Partner serwisu

Ruszył przetarg dotyczący obwodnicy Zakopanego

Elżbieta Pałys 03.08.2022

Ruszył przetarg dotyczący obwodnicy Zakopanego
Fot. Google Maps
Ta trasa ma ułatwić wjazd i wyjazd ze stolicy Tatr. W ślad za podpisanym w marcu porozumieniem finansowym między samorządem wojewódzkim i władzami Zakopanego rusza przetarg na opracowanie dokumentacji dla tego zadania.
Postępowanie ogłosił Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Chodzi o opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy północnej obwodnicy Zakopanego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 958.

W zakresie podstawowym zamówienia inwestor chce zlecić opracowanie studium korytarzowego oraz wielowariantowej koncepcji budowy północnej obwodnicy.

W ramach prawa opcji – uzależnionej m.in. od posiadanych środków – ZDW planuje dodatkowo zamówić opracowanie materiałów i pozyskanie decyzji środowiskowej, a także opracowanie koncepcji programowej, elementów programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) i analizy rynku nieruchomości dla tej inwestycji.Wyświetl większą mapę

Pierwsze opracowanie (zakres podstawowy) ma być zrealizowane w ciągu 12 miesięcy. Na opcję przewidziano 15 miesięcy od daty złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. Przy tym zamawiający bierze pod uwagę możliwość korzystania z praw opcji częściowo lub etapowo.

W połowie marca władze Zakopanego oraz samorządu województwa zawarły porozumienie o wspólnym finansowaniu prac koncepcyjnych – każda ze stron zadeklarowała pokrycie połowy kosztów, które wówczas szacowano na 700 tys. zł. Założono, że opracowania koncepcyjne powstaną do 2023 roku.

Kolejne etapy inwestycji (dokumentacja projektowa i roboty budowlane) mają być sfinansowane z budżetu państwa. Zadanie to zostało wpisane do rządowego programu rozwoju systemu transportowego na obszarze Podtatrza do 2030 roku. Program ten został przyjęty przez rząd w czerwcu 2020 roku.

W przyszłości obwodnica ma ułatwić wjazd i wyjazd ze stolicy Tatr. Powinna także poprawić warunki przejazdu przez Zakopane poza głównymi ulicami miasta.

Wiadomo, że nowa trasa ma się zaczynać w rejonie ronda Chramca, a kończyć na istniejącej estakadzie, tj. ul. Powstańców Śląskich.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony