Partnerzy serwisu:

Rusza przetarg na budowę drugiego nabrzeża terminala LNG w Świnoujściu

Redakcja 04.01.2019

Rusza przetarg na budowę drugiego nabrzeża terminala LNG w Świnoujściu
fot. Polskie LNG
Spółka Polskie LNG ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę rozbudowy Terminala LNG w Świnoujściu o dodatkowe nabrzeże statkowe. Projekt realizowany jest wspólnie z Zarządem Morskim Portów Szczecin i Świnoujście. Prace mają zakończyć się w 2023 roku.
Ogłoszenie, które opublikowane zostało 2 stycznia 2019 roku, rozpoczyna postępowanie przetargowe zmierzające do wyłonienia wykonawcy jednego z czterech elementów rozbudowy terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu – nabrzeża statkowego. Ten element Programu Rozbudowy Terminalu LNG realizowany jest wspólnie z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście i zakłada formułę „zaprojektuj i wybuduj”.

Proces przetargowy, zaplanowany na 2019 rok, zakłada etap prekwalifikacji oferentów, złożenie ofert wstępnych, negocjacje z oferentami zakwalifikowanymi na tzw. „krótką listę”, złożenie ofert ostatecznych, ich ocenę i wybór wykonawcy. Projekt w założeniu ma zostać ukończony w drugim kwartale 2023 roku.

Na oferty zamawiający czeka do 7 lutego br. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (70%), potencjał kadrowy (osoby wyznaczone do realizacji zamówienia) (20%) oraz okres gwarancji (10%).

Jak podaje spółka Polskie LNG – nowe nabrzeże zapewni dodatkowe funkcjonalności Terminalowi LNG w Świnoujściu: umożliwi załadunek i rozładunek zbiornikowców, przeładunek LNG (transshipment) oraz załadunek jednostek bunkrujących LNG i możliwość bunkrowania. Są to bardzo ważne usługi, wpisujące się w rozwój infrastruktury tzw. „Małego LNG” (SSLNG - Smal Scale LNG).

„Dzięki nim Terminal LNG w Świnoujściu odpowie na rosnące zapotrzebowanie rynku a także stanowi odpowiedź na szereg europejskich regulacji w szczególności przepisów klimatycznych i środowiskowych, które wymuszają transformację w kierunku paliw niskoemisyjnych” – czytamy w komunikacie zamawiającego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony