Partner serwisu

Rusza przetarg na budowę obwodnicy Niepołomic. To drugi etap

ep. 20.05.2022

Rusza przetarg na budowę obwodnicy Niepołomic. To drugi etap
Fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie szuka wykonawcy, który wykona obwodnicę Podłęża i Niepołomic jako nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 964. Inwestycja uzupełni odcinek oddany do ruchu w marcu tego roku.
Planowana trasa ma mieć ok. 3,9 km długości. Będzie drogą jednojezdniową klasy technicznej G.

Powstanie w śledzie dotychczasowych dróg gminnych – na odcinku od skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i ul. Diesla do skrzyżowania z drogą krajową 75. Przebudowane zostaną do parametrów odpowiadających drodze wojewódzkiej ulice Kwiatkowskiego, ul. Wimmera oraz fragment ul. Kolejowej.Wyświetl większą mapę

ZDW szuka wykonawcy, który zrealizuje inwestycję w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Docelowo przebudowana zostanie konstrukcja nawierzchni, wykonane zostaną pobocza, chodniki i ścieżki rowerowe. Istniejące skrzyżowania musza zostać przebudowane – chodzi m.in. o przecięcie ulic ul. Kwiatkowskiego i ul. Wimmera, gdzie powstanie trójwlotowe rondo, czy skrzyżowanie ul. Wimmera, ul. Wodnej i ul. Fabrycznej na skrzyżowanie czterowlotowe skanalizowane z wydzielonymi pasami do lewoskrętu na ul. Wimmera dodatkowo z wyspami dzielącymi przeciwne kierunki jazdy. Nowe czterowlotowe rondo powstanie też na skrzyżowaniu ul. Wimmera, ul. Portowej i ul. Kolejowej a trzywlotowe u zbiegu ulic Kolejowej i Brzeskiej (DK-75).

Prace mają być wykonane w ciągu 30 miesięcy, a na oferty zamawiający czeka do 23 czerwca.

Przypomnijmy, w marcu został oddany do ruchu odcinek obwodnicy Podłęża i Niepołomic o długości 2,2 km. Nowa trasa połączyła rondo przy zjeździe z autostrady A4 z ulicą Kwiatkowskiego w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony