Partner serwisu

Ominiemy Tarnów od wschodu. Ruszają przygotowania

Elżbieta Pałys 04.01.2023

Ominiemy Tarnów od wschodu. Ruszają przygotowania
Fot. Google Maps
GDDKiA rozpoczyna proces przygotowawczy dla obwodnicy Tarnowa. Inwestycja jest planowana w nowym śladzie drogi krajowej nr 73.
Właśnie ruszył przetarg na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Zadaniem wykonawcy będzie m.in. przygotowanie STEŚ wraz z analizą możliwych wariantów przebiegu drogi i opracowanie reportu oddziaływania na środowisko. Przetarg obejmuje także etap koncepcji programowej wraz z wykonaniem opracowań geodezyjnych i badań warunków podłoża gruntowego. Wybrany wykonawca będzie także odpowiadał na pytania wykonawców zainteresowanych realizacją inwestycji na etapie robót budowlanych.Wyświetl większą mapę

Całość zamówienia obejmuje okres 54 miesięcy.

Budowa wschodniej obwodnicy Tarnowa została zapowiedziana jesienią – wówczas minister infrastruktury podpisał program inwestycji dla tego zadania, tym samym dając zielone światło do ogłoszenia przetargu.
Planowana obwodnica ma przebiegać przez teren powiatów tarnowskiego i dębickiego i połączyć autostradę A4 z drogą krajową nr 94. Będzie miała ok. 10 km, choć jej ostateczna długość będzie zależała od wybranego wariantu. W ramach inwestycji powstanie m.in. węzeł na autostradzie A4 – wstępnie wiadomo, że ma być zlokalizowany na północ od Pilzna.

Obwodnica, dzięki połączeniu A4 z DK-94 pozwoli ominąć miasto kierowcom jadącym drogą krajową nr 73. Ta trasa krajowa łączy m.in. Kielce, Morawicę, Chmielnik, Busko Zdrój, Pacanów, Szczucin, Dąbrowę Tarnowską, Tarnów, Pilzno i Jasło. Na 20-kilometrowym odcinku od Pilzna do Tarnowa ma wspólny przebieg z DK-94, a 8-kilometrowy fragment przebiega przez miasto – to odcinek od węzła na ul. Lwowskiej w Tarnowie do węzła A4 Tarnów Centrum.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony