Partner serwisu

Rusza przetarg na drogę do elektrowni jądrowej

Elżbieta Pałys 05.04.2022

Rusza przetarg na drogę do elektrowni jądrowej
Fot. Google Maps
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych rusza z przetargiem dotyczącym nowej drogi krajowej, która połączy planowaną elektrownię jądrową z drogą ekspresową nr 6. Trasa ma prowadzić od Lubiatowa, przez drogę wojewódzką nr 213 do węzła na ekspresowej szóstce.
Pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa ma powstać w gminie Choczewo w woj. pomorskim. Ogłoszenie tych planów pod koniec ubiegłego roku wiąże się także z obowiązkiem dla GDDKiA. Krajowy inwestor drogowy został zobligowany do wykonania nowej trasy, która zapewni połączenie elektrowni z drogą ekspresową.

Właśnie ruszył przetarg na opracowanie koncepcji programowej z wariantowaniem przebiegu trasy. Inwestor zamawia także materiały do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla nowej trasy.

Nowa droga krajowa planowana jest pomiędzy Lubiatowem a drogą S6. Z wcześniejszych zapowiedzi wiadomo, że z ekspresówką ma się łączyć na węźle Łęczyce. Planowana jest wstępnie jako jednojezdniowa droga klasy GP o długości ok. 35 km.Wyświetl większą mapę

Dokumentacja zamawiana jest w podziale na dwa zadania: od Lubiatowa do drogi wojewódzkiej nr 213 (ta trasa wojewódzka przebiega w pobliżu Choczewa) oraz od drogi wojewódzkiej nr 213 do drogi ekspresowej S6.

Wykonawca wybrany w ramach tego zamówienia będzie odpowiedzialny także m.in. za wykonanie badań, robót i opracowań geologicznych, hydrogeologicznych, geofizycznych i geotechnicznych, a także przedmiarów robót, kosztorysu inwestorskiego i kosztorysu ofertowego. Będzie także odpowiadał na pytania wykonawców na etapie przetargu na roboty budowlane.

Na realizację tych prac przewidziano 30 miesięcy w przypadku pierwszego zadania i 32 miesiące na zadanie drugie. Oferty od zainteresowanych firm będą przyjmowane do 10 maja.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony