Partnerzy serwisu:

Rusza przetarg na elementy koncepcji dla S7 Czosnów – Kiełpin

Leonard Dolecki 16.02.2018

Rusza przetarg na elementy koncepcji dla S7 Czosnów – Kiełpin
fot. GDDKiA
Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na elementy koncepcji programowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 7 na odcinku Czosnów – Kiełpin. Opracowanie ma zakładać podniesienie parametrów trasy do klasy drogi ekspresowej.
Postępowanie ma na celu znalezienie wykonawcy elementów koncepcji programowej dla podniesienia parametrów DK-7 Czosnów – Kiełpin (ok. 10 km) do parametrów trasy ekspresowej. Obecnie droga ma przekrój 2x2 na całym odcinku.

Wyświetl większą mapę

Zamawiający czeka na oferty do 28 marca. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę takie aspekty jak cena (60%), doświadczenie personelu (24%) oraz prowadzenie strony internetowej (16%). Zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Jest to niezwykle ważna droga z uwagi na to, że S7 stanowi połączenie między Warszawą a Trójmiastem. W październiku ubiegłego roku GDDKiA ogłosiła także przetarg na elementy koncepcji programowej dla odcinka tej drogi od Płońska do Czosnowa. Dalsza część S7 od Płońska do granicy województwa jest w budowie, a niemal cała S7 w województwie warmińsko-mazurskim jest już zrealizowana. Dalej do Gdańska brakuje jeszcze budowanego odcinka Koszwały – Elbląg.

Problem pojawia się jednak na południe od odcinka Czosnów – Kiełpin. Po tej stronie kończy się on na granicy z Łomiankami, które obecnie są codziennie rozjeżdżane przez ciężki ruch tranzytowy. Mieszkańcy protestują ze względu złą sytuację w mieście i domagają się budowy obwodnicy.

Trasa S7 to jednak z najważniejszych arterii drogowych w Polsce. Łączy ona m.in. Trójmiasto, Elbląg, Warszawę, Radom, Kielce i Kraków. Przebiega także nieopodal Olsztyna, a w jej ciągu znajduje się słynna Zakopianka.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony