Partnerzy serwisu:

Rusza przetarg na koncepcję dla DK-8 Sztabin – Augustów

Elżbieta Pałys 29.09.2020

Rusza przetarg na koncepcję dla DK-8 Sztabin – Augustów
Fot. Google Maps
Prawie 18 km drogi krajowej nr 8 między Sztabinem i Białymstokiem planuje wybudować GDDKiA. Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie koncepcji programowej dla tej inwestycji.
Planowane do realizacji zadanie obejmuje także obwodnicę Białobrzeg. Ma być realizowane w podziale na dwa odcinki realizacyjne: od obwodnicy Sztabina do obwodnicy Białobrzeg oraz od obwodnicy Białobrzeg do węzła Augustów.

Planowana trasa ma być droga klasy GP dostosowana do nośności 115kN/oś oraz kategorii ruchu KR-6.

GDDKiA oczekuje opracowania w pierwszej kolejności koncepcji wstępnej dla drogi o przekroju 2x2 i parametrach odpowiadających drodze klasy S. W praktyce droga ma być etapowana, w związku z czym w pierwszej kolejności powstać ma droga o przekroju 1x2 z możliwością rozbudowy do przekroju docelowego.

W projekcie ma być uwzględniona także możliwość rozbudowy skrzyżowań do węzłów.

Na odcinku od obwodnicy Białobrzeg do Augustowa projektant będzie zobowiązany do zaprojektowania dodatkowego wariantu podłączenia do istniejącej DK-8 na początku trasy, tak by ten odcinek mógł funkcjonować samodzielnie.

Szykowany odcinek będzie się także łączył z projektowaną obwodnicą Augustowa w ciągu DK-16 (obecnie trwają prace nad STEŚ), co będzie wymagało skoordynowania obu inwestycji. To samo dotyczy drogi S16 na odcinku Ełk – Knyszyn – chodzi o wariant alternatywny odcinka: Raczki – Augustów – Korycin – Knyszyn.

Oferty w tym przetargu będą składane do 30 października.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony