Partnerzy serwisu:

Rusza przetarg na nadzór nad odcinkiem Zachodniej Obwodnicy Łodzi

Leonard Dolecki 19.03.2019

Rusza przetarg na nadzór nad odcinkiem Zachodniej Obwodnicy Łodzi
fot. GDDKiA
Łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na nadzór nad realizacją odcinka Zachodniej Obwodnicy Łodzi w ciągu drogi ekspresowej S14. Mowa o trasie od węzła Łódź Teofilów (bez węzła) do DK-91 w miejscowości Słowik.
Nadzór

Zadanie obejmuje zarządzanie kontraktem, pełnienie kontroli oraz nadzór inwestorski, a także współpracę ze GDDKiA w zakresie sprawozdawczości i promocji realizowanego projektu. Według planu firma, która wygra przetarg, zostanie związana umową na 62 miesiące.

Na oferty zamawiający czeka do 24 kwietnia br. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), jakość (28%) oraz doświadczenie personelu wykonawcy (12%).

Długa droga do S14

Równolegle prowadzone jest postępowanie na projekt i budowę tej trasy, i jest to trzeci przetarg na znalezienie wykonawcy tego zadania. Pierwszy przetarg na całą Zachodnią Obwodnicę Łodzi ruszył jeszcze w 2015 roku. Jednak w 2017 roku, z uwagi na zbyt wysokie oferty cenowe, przetarg został unieważniony, a Ministerstwo Infrastruktury zdecydowało, że droga zostanie „zoptymalizowana”. Później, pod koniec czerwca 2017 roku ruszyło postępowanie na realizację trasy w okrojonej formie. Oferty, które poznaliśmy w listopadzie 2017 roku, były łącznie tańsze o ok. 0,5 mld zł (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

View Larger Map

Ostatecznie, w październiku 2018 roku, GDDKiA podpisała umowę z konsorcjum firm Budimex i Strabag, o wartości ok. 562 mln zł, na realizację pierwszego odcinka trasy (od węzła Łódź Lublinek do węzła Łódź Teofilów) o długości 12,184 km. Z kolei postępowanie na drugie zadanie (Łódź Teofilów (bez węzła) do DK-91 w miejscowości Słowik zostało unieważnione z powodu braku chętnych do podpisania umowy.

Następnie, w styczniu 2019 roku, ogłoszony został kolejny przetarg na realizację zadania nr II. Początkowo oferty mieliśmy poznać 11 marca br., ale termin ten został przełożony na 25 marca br.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony