Partner serwisu

Rusza przetarg na obwodnicę w Lubelskiem

ep. 03.10.2022

Rusza przetarg na obwodnicę w Lubelskiem
fot. Gogole Maps
Między Janowem Lubelskim a Frampolem powstanie obwodnica Dzwoli. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy.
To krótki, ale stanowiący część ważnej trasy odcinek drogi krajowej nr 74. Trasa w tym miejscu łączy bowiem dwa ważne szlaki – S19 w Janowie Lubelskim oraz S17 w okolicach Zamościa.

Obwodnica Dzwoli ma mieć ok. 2,7 km i zostanie poprowadzona nowym śladem po północnej stronie miejscowości. Będzie drogą jednojezdniową klasy GP. W każdym kierunku kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Konstrukcja jezdni będzie dostosowana do obciążeń 11,5 tony na oś.

Wraz z obwodnicą powstaną też drogi do obsługi ruchu lokalnego, ekrany akustyczne, chodniki oraz zatoki autobusowe. Wykonanych zostanie 6 skrzyżowań skanalizowanych, dwa ronda oraz obiekt mostowy.
Obwodnica Dzwoli jest częścią zadania związanego z rozbudową drogi krajowej nr 74 między Janowem Lubelskim i Frampolem. Odcinek o długości ok. 9,3 km zostanie rozbudowany.

Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 17 listopada. Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 18 miesięcy.

To jedna z siedmiu obwodnic zaplanowanych do realizacji w woj. lubelskim i druga – obok obwodnicy Gorajca – dla której ruszył przetarg budowlany.

Pięć planowanych obwodnic ma powstać między S19 w Janowie Lubelskim a przejściem granicznym z Ukrainą w Zosinie. W sumie powstać ma ponad 42 km nowego przebiegu DK-74, a dodatkowo 20 km drogi między Janowem Lubelskim i Frampolem oraz Gorajcem i Szczebrzeszynem zostanie zmodernizowanych.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony