Partnerzy serwisu:

Rusza przetarg na ostatnie prace na A1 po Salini

Elżbieta Pałys 02.08.2019

Rusza przetarg na ostatnie prace na A1 po Salini
fot. GDDKiA
Na autostradowej obwodnicy Częstochowy w ciągu A1, której nie zrealizowało konsorcjum Salini, realizuje już prace wykonawca wybrany w trybie pilnym, bez przetargu. Właśnie ogłoszono przetarg na realizację pozostałych prac, głównie związanych z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu.
Po zerwaniu umowy z konsorcjum budującym autostradę A1 między węzłami Rząsawa i Blachownia, inwestor przystąpił do negocjacji z wybranymi przez siebie firmami, by możliwie szybko zlecić kontynuację najważniejszych robót. 24 lipca podpisano umowę z konsorcjum Strabag Infrastruktura Południe, Budimex i Budpol. Ten wykonawca wykona jednak tylko prace zabezpieczające, najbardziej pilne. Dla pozostałego zakresu prac wykonawca będzie wybrany w trybie konkurencyjnym. Właśnie ogłoszono przetarg.

Postępowanie obejmuje wykonanie i zainstalowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu dla oddania do użytkowania ciągu głównego autostrady wraz z jej włączeniem do drogi krajowej nr 1.

W tym zakresie mieści się m.in. wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, montaż barier ochronnych i osłon energochłonnych oraz ekranów akustycznych, ogrodzenia dróg i oświetlenie. Zadaniem wykonawcy będzie też budowa łączności autostradowej, nawierzchni z kostki betonowej, balustrady schodów skarpowych czy kolumn alarmowych i linii kablowych łączności autostradowej.

Roboty będą realizowane na całym, ponad 21-kilometrowym odcinku F autostrady A1.

Wszystkie prace mają być wykonane do 15 grudnia tego roku. Czas na składanie ofert mija 3 września. Kryteria oceny ofert to przedłużenie okresu gwarancji jakości – 40 proc. i cena – 60 proc.

Inwestor zakłada, że droga będzie przejezdna jeszcze w tym roku kalendarzowym. To ważne dla zachowania ciągłości ruchu i pełnej funkcjonalności także sąsiednich odcinków autostrady. Po oddaniu 2 sierpnia 33 km A1 od Częstochowy Południe do Pyrzowic, nadal z nowej trasy w pełni nie będą mogły korzystać samochody o masie pow. 12 ton. Zmieni się to dopiero po zakończeniu wszystkich prac na obwodnicy Częstochowy.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony