Partnerzy serwisu:

Rusza przetarg na projekt węzła na Zakopiance w Myślenicach

Leonard Dolecki 20.06.2019

Rusza przetarg na projekt węzła na Zakopiance w Myślenicach
fot. GDDKiA
Małopolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosił przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej węzła drogowego na skrzyżowaniu drogą krajową nr 7 z drogą powiatową nr K1967 w Myślenicach. W miejscu gdzie powstanie węzeł obecnie znajduje się sygnalizacja świetlna.
Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dotyczącej nowego węzła na Zakopiance. Ponadto postepowanie obejmuje również uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych i sprawowanie nadzoru autorskiego nad budową.

Okres projektowania, uzyskiwania decyzji i nadzoru nad budową ma potrwać w sumie 46 miesięcy od podpisania umowy.

Na oferty zamawiający czeka do 22 lipca br. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), doświadczenie projektanta drogowego (15%), doświadczenie projektanta mostowego (9%) oraz doświadczenie zespołu projektowego (16%).

View Larger Map

W miejscu gdzie ma powstać węzeł obecnie znajduje się sygnalizacja świetlna. W ramach przetargu ma powstać projekt węzła drogowy typu trąbka z dodatkowymi pasami włączania i wyłączania na obu jej jezdniach. Po północnej stronie obiektu wybudowane zostaną dwie łącznice i droga przeprowadzona na wiadukcie nad DK-7 i zakończona skrzyżowaniem o ruchu okrężnym w ciągu ul. Sobieskiego.

Jest to drugie podejście GDDKiA do zrealizowania tego węzła na Zakopiance w Myślenicach. Pierwszy przetarg, który obejmował zarówno projekt jak i budowę obiektu, został ogłoszony w marcu br. Jednak później został on unieważniony z uwagi na brak ofert w przewidzianym budżecie. Jedyna propozycja pochodziła od firmy Energopol i miała wartość 34,890 mln zł, przy budżecie zamawiającego równym 25,472 mln zł.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony