Partnerzy serwisu:

Rusza przetarg na S5 Ornowo – Wirwajdy

inf.pras./Redakcja 28.08.2019

Rusza przetarg na S5 Ornowo – Wirwajdy
fot. GDDKiA
Olsztyńska GDDKiA bierze się za realizację ekspresowej piątki na odcinku Ornowo – Wirwajdy. Dokumentacja w sprawie przetarg na wybór wykonawcy tego odcinka została wysłana do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Umowa z wykonawcą ma być podpisana w pierwszym kwartale 2020 roku.
Jak podaje inwestor, zadaniem wyłonionego wykonawcy będzie budowa drogi S5 na odcinku Ornowo – Wirwajdy o długości ok. 5 km.

 

W ramach zadania przewidziana jest budowa dodatkowych jezdni obsługujących teren przyległy. Ponadto przebudowane zostaną drogi poprzeczne innych kategorii kolidujące z drogą S5.

S5 na tym odcinku będzie drogą dwujezdniową. W ciągu jej przebiegu powstanie węzeł Ostróda Zachód, cztery wiadukty oraz dwa przejścia dla dużych zwierząt.

Zadanie będzie realizowane w trybie zaprojektuj i wybuduj – wykonawca będzie miał możliwość optymalizacji rozwiązań zawartych w projekcie budowlanym i wykonawczym.

Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020 – 2023.

Odcinek drogi ekspresowej S5 Ornowo – Wirwajdy będzie kontynuacją obwodnicy Ostródy. Ułatwi dojazd z DK-16 do istniejącej obwodnicy, która docelowo stanie się częścią drogi ekspresowej S5 na odcinku Grudziądz – Ostróda. Stanowić będzie element ciągu dróg ekspresowych w północnej Polsce na linii wschód – zachód, na który złożą się: S10 Szczecin – Piła – Bydgoszcz, S5 Bydgoszcz – Grudziądz – Ostróda, S7 Ostróda – Olsztynek, S51 Olsztynek – Olsztyn, S16 Olsztyn – Ełk oraz S61 Ełk – Budzisko.

Trasa, o której mowa została dopisana do wykazu dróg ekspresowych w październiku 2015 r. rok później droga miała już decyzję środowiskową, a w połowie 2017 roku podpisano umowę na wykonanie koncepcji programowej oraz projektu budowlanego. Kilka dni temu złożony został wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.

Według planów GDDKiA, droga ma być budowana w latach 2020-2023.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony