Partnerzy serwisu:

Rusza przetarg na S61 pozostawione przez Rubau

ep. 13.08.2019

Rusza przetarg na S61 pozostawione przez Rubau
fot. galbiat, sxc.hu
GDDKiA rozpoczyna poszukiwanie wykonawcy, który zrealizuje odcinek drogi ekspresowej S61 Podborze – Śniadowo. To odcinek, na którym doszło do rozwiązania umowy z firmą Rubau. Pierwotny wykonawca nie ukończył etapu projektowego.
Zadaniem nowego wykonawcy będzie zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi ekspresowej S61 o długości 19,4 km pomiędzy węzłem Śniadowo (bez węzła) i Podborze na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej gdzie S61 krzyżuje się z S8 (wraz z budową tego węzła) oraz 3 km drogi ekspresowej S8.Wyświetl większą mapę

Pierwszy raz przetarg na tę inwestycję ogłoszono w kwietniu 2017 roku, a pod koniec stycznia 2018 roku podpisano umowę z wykonawcą – firmą Rubau. Zakładano, że do 30 listopada 2018 roku zostanie złożony wniosek o wydanie ZRID. Tak się nie stało – jak podkreśla GDDKiA – ani w zakładanym terminie ani też do momentu rozwiązania umowy z wykonawcą w maju tego roku (o odstąpieniu od kontraktu informowali zarówno wykonawca, jak i inwestor).

Droga miała być gotowa do końca listopada 2020 roku. Wiadomo, że w obecnej sytuacji będzie dłużej. Inwestor zakłada, że przetarg będzie rozstrzygnięty do końca bieżącego roku. Wykonawca, po podpisaniu umowy, będzie miał od 36 do 39 miesięcy na zrealizowanie wszystkich prac aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie (termin realizacji będzie jednym z kryteriów oceny ofert).

Niedawno GDDKiA ogłosiła też przetarg na nowego wykonawcę dla odcinka S61 między obwodnicą Suwałk a granicą Polski z Litwą w Budzisku, który także na etapie projektowania został bez wykonawcy – miał być wykonany przez firmę Impresa Pizzarotti.

W budowie jest obecnie druga jezdnia obwodnicy Szczuczyna. W poniedziałek informowaliśmy o wydaniu decyzji ZRID dla odcinka Śniadowo – Łomża Południe, a na etapie procedowania jest wydanie ZRID dla odcinków: Łomża Południe – Łomża Zachód (decyzja, jak podaje GDDKiA, spodziewana na przełomie 2019/2020 r.), Kolno – Stawiski (decyzja ma być wydana we wrześniu), Stawiski – Szczuczyn (decyzja spodziewana jest jeszcze w tym miesiącu) oraz Łomża Zachód – Kolno – dla tego odcinka decyzja będzie wydana już w przyszłym roku. Pozwolenia na te odcinki są w kompetencjach wojewody podlaskiego.

Natomiast wojewoda warmińsko-mazurski pracuje nad wydaniem decyzji ZRID dla trzech odcinków: Szczuczyn – Ełk Południe (decyzja na początku w 2020 r.), Ełk Południe – Wysokie (ZRID ma być wydany w IV kw. 2019 r.) i Wysokie – Raczki (decyzja powinna być w tym kwartale). Odcinek Podborze – Śniadowo jest jedynym, na który nie złożono jeszcze wniosku o wydanie zezwolenia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony