Partner serwisu

Rusza remont wiaduktu na węźle A4 Brzęczkowice. Będą utrudnienia

Redakcja 25.01.2023

Rusza remont wiaduktu na węźle A4 Brzęczkowice. Będą utrudnienia
fot. Google Maps
Od środy 25 stycznia zmienia się organizacja ruchu na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach. To w związku z remontem wiaduktu na przecięciu autostrady A4 z drogą ekspresową S1.
Jak poinformował zarządca autostrady, w związku z prowadzonymi pracami, od 25 stycznia br. pod wiaduktem wprowadzone zostaje zawężenie prawej części jezdni autostrady A4 w kierunku Krakowa, przy utrzymaniu ruchu dwoma pasami i ograniczeniu prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Łódź – Kraków (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony będzie znak „Stop”.

Od 26 stycznia pod wiaduktem obowiązywać będzie ruch zawężoną prawą częścią jezdni autostrady A4 w kierunku do Katowic z prędkością ograniczoną do 60 km/godz., przy utrzymaniu dwóch pasów. Na łącznicy węzła relacji Cieszyn – Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony będzie znak „Stop”.

W nocy z 25 na 26 stycznia na jezdni w kierunku Katowic nastąpi w tym miejscu czasowe zawężenie przejazdu do jednego pasa ruchu.

Remonty wiaduktów potrwają do jesieni i obejmą m.in. naprawę łożysk, barier i balustrad, powierzchni betonowej i urządzeń dylatacyjnych. Kierowcom jadącym od strony Tychów w kierunku Katowic zalecane jest korzystanie z drogi krajowej nr 86.

Trwa także remont wiaduktu nad autostradą w Mysłowicach (od km 348 do 349). W związku z pracami, jezdnia w kierunku Katowic jest zamknięta, a na jezdni w kierunku Krakowa dwa zwężone pasy ruchu przeznaczone są dla ruchu w kierunku Katowic, a dwa – dla ruchu w kierunku Krakowa.

Z kolei na węzłach Mysłowice (km 346) oraz Chrzanów (km 372) prowadzone są remonty nawierzchni jezdni. Na węźle Mysłowice zawężona do jednego pasa jest łącznica relacji Mysłowice – Katowice oraz części jezdni ul. Obrzeżnej Zachodniej w relacji Mysłowice Centrum – Mysłowice Brzezinka. Przejezdność jest utrzymana jednym pasem. Prace powinny się zakończyć jeszcze w tym miesiącu.

Z kolei na węźle Chrzanów łącznica relacji Kraków – Chrzanów jest obecnie zamknięta. Objazd został wyznaczony przez pozostałe łącznice sąsiedniego węzła Balin. Tu race potrwają do lutego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony