Partner serwisu

Ruszą roboty na obwodnicy Strzelec Krajeńskich

ep. 18.11.2022

Ruszą roboty na obwodnicy Strzelec Krajeńskich
fot. Google Maps
Firma Colas Polska, której zlecono wykonanie tej inwestycji, może wchodzić na plac budowy. Wojewoda lubuski wydal zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla obwodnicy Strzelec Krajeńskich.
Obwodnica powstanie w ciągu drogi krajowej nr 22 i ma mieć ok. 7 km długości. Umowa z wykonawcą - Firmą Colas Polska – została podpisana w maju ub. roku. Jest warta 78 mln zł. Właśnie oficjalnie zakończył się etap projektowania.

Droga omijająca Strzelce Krajeńskie powstanie jako jednojezdniowa klasy GP. Wraz z trasą powstaną obiekty mostowe, skrzyżowania jednopoziomowe i urządzenia ochrony środowiska. Zaplanowano też przejścia dla zwierząt. Wykonane zostaną oświetlenie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Obwodnica zostanie poprowadzona po północnej stronie miasta. Ma się zaczynać na DK-22 w rejonie miejscowości Brzoza. Na początkowym odcinku trasa pobiegnie tereny rolne, a na dalszym odcinku, po przecięciu drogi lokalnej, w pobliżu zabudowań miejscowości Piastowo.

Przetnie DW-156 oraz drogę lokalną do wsi Bronowice. Dalej pobiegnie przez dolinę cieku Młynówka, następnie w pobliżu zabudowań produkcyjnych miejscowości Strzelce Klasztorne i zabudowań mieszkalnych Małego Osiedla. Na końcu włączy się do drogi krajowej nr 22.Wyświetl większą mapę

Obwodnica skróci i poprawi komfort jazdy na trasie w stronę Gorzowa Wielkopolskiego, Wałcza i Pomorza. Obecnie ważna dla mieszkańców regionu trasa prowadzi przez zabytkową część miasta. Z tego względu rozbudowa drogi nie jest możliwa. Kierowcy korzystają z jezdni wykonanej z kostki brukowej, która często wymaga remontów.  

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony