Partnerzy serwisu:

Rusza rozbudowa i modernizacja miejsc parkingowych w Porcie Gdynia

inf. pras. 05.02.2019

Rusza rozbudowa i modernizacja miejsc parkingowych w Porcie Gdynia
fot. Port Gdynia
Port Gdynia rozpoczyna modernizację parkingu samochodów osobowych, w rejonie ul. Kwiatkowskiego 60. Jest on wykorzystywany przez pracowników i klientów firm, mających swoje siedziby w kompleksie czterech, sąsiadujących z nim budynków.
Łącznie zostanie przebudowanych około 10 000 m2 powierzchni parkingu wraz z kompletnym uzbrojeniem podziemnym. Dodatkowo zmodernizowane zostaną drogi manewrowe, chodniki i mała architektura w postaci zieleńców. Inwestycja obejmuje również wymianę oświetlenia.

W wyniku przeprowadzonych robót zostanie zwiększona liczba miejsc parkingowych z obecnych 116 do 167, w tym 7 dla osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3,5 mln zł netto.

W imieniu Portu Gdynia swoje podpisy pod umową złożyli Wiceprezesi: Grzegorz Dyrmo i Piotr Nowak. Firmę budowlano-drogową MTM reprezentowali: Marek Ignatowski (prezes zarządu) oraz Ryszard Zaremba (wiceprezes zarządu).

– W dniu dzisiejszym podpisaliśmy umowę i praktycznie z marszu ruszamy z modernizacją, która potrwa 14 miesięcy. W efekcie zakładamy, że już w kwietniu 2020 roku nasi Kontrahenci będą mogli cieszyć się nowym parkingiem. Dobrze zaprojektowany i wybudowany parking to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim lepsza dostępność do Portu i większa oszczędność czasu dla współpracujących z Portem Przedsiębiorców, a czas w naszej branży jest bezcenny” – mówi Grzegorz Dyrmo, wiceprezes ds. infrastruktury Zarządu Morskiego Portu Gdynia (ZMPG).

Jak podaje Port Gdynia – planując i realizując swoje inwestycje ZMPG przywiązuje dużą wagę do tzw. „zielonych rozwiązań”. Również w tym wypadku znaczna część inwestycji została zaprojektowana z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Oznacza to m.in. budowę nowej kanalizacji deszczowej wraz z separatorem. Ekologia to także estetyka i przyjazne miejsce pracy dla pracowników firm z branży TSL. Stąd zagospodarowanie terenów wokół budynków poprzez nowe nasadzenia i nowoczesne oświetlenie.

Modernizacja i rozbudowa parkingu to pierwsza z wielu inwestycji, jakie rozpoczną się w bieżącym roku w Porcie Gdynia. Już niebawem ruszą prace przy budowie publicznego terminalu promowego. Tam również jedną z istotnych części projektu są rozwiązania drogowe.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdynia
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony