Partnerzy serwisu:

Rusza rozbudowa ważnych ulic w Lublinie

Leonard Dolecki 06.07.2018

Rusza rozbudowa ważnych ulic w Lublinie
fot. ZDiM Lublin
Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił przetarg na rozbudowę Alei Racławickich, ulicy Poniatowskiego oraz ulicy Lipowej. Jest to ważny ciąg komunikacyjny w zachodniej części miasta. W ramach inwestycji rozbudowane zostaną ponad 3 km dróg.
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa Alei Racławickich w Lublinie od Ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ulicą Lipową, ulicy Józefa Poniatowskiego od Alei Racławickich do wiaduktu nad Aleją Solidarności oraz ulicy Lipowej od skrzyżowania z Alejami Racławickimi do skrzyżowania z ulicą Gabriela Narutowicza.

Dodatkowo, przedsięwzięcie obejmuje rozbudowę kanalizacji deszczowej odprowadzającej ścieki deszczowe z ulicy Józefa Poniatowskiego w kierunku ulicy Snopkowskiej do wlotu W-11 rzeki Czechówki wraz z urządzeniami podczyszczającymi i dojazdem do obsługi tych urządzeń.

Ponadto, wykonawca będzie zobowiązany do przebudowy skrzyżowań w ciągu rozbudowywanych ulic oraz przebudowę sieci gazowej w Alejach Racławickich, a także w ulicach Poniatowskiego i Lipowej wraz przyłączami w obrębie pasa drogowego.

Wyświetl większą mapę

Prace obejmą m.in.: roboty przygotowawcze, wycinkę drzew i krzewów, wprowadzenie czasowej organizacji ruchu, wykonanie rozbiórki istniejącej konstrukcji dróg i nawierzchni utwardzonych, budowę murów oporowych, przebudowę trakcji trolejbusowej, a także montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na oferty zamawiający czeka do 13 sierpnia br. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%) oraz długość okresu gwarancji (40%). Według planów inwestycja ma zakończyć się do końca kwietnia 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony