Partnerzy serwisu:

Rusza trzeci przetarg na rozbudowę DW-664 Lipsk – granica państwa

Leonard Dolecki 28.03.2019

Rusza trzeci przetarg na rozbudowę DW-664 Lipsk – granica państwa
fot. GDDKiA
Podlaskie Zarząd Dróg Wojewódzki po raz kolejny ogłasza przetarg na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 664 na odcinku od miejscowości Lipsk do granicy państwa. Jest to już trzecia próba znalezienia wykonawcy tej inwestycji.
Inwestycja dotyczy budowy i rozbudowy drogi krajowej na odcinku o długości ponad 11 km. Przedsięwzięcie obejmuje również drogowe obiekty inżynierskie i niezbędną infrastrukturę techniczną na odcinku Lipsk – Granica Państwa.

Na oferty zamawiający czeka do 7 maja br. Według planu zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 14 miesięcy.

Jest to trzecie podejście ZDW w Białymstoku do znalezienia wykonawcy tego projektu. Pierwsze postępowanie ruszyło w marcu 2018 roku. Zostało ono unieważnione z powodu zbyt wysokich ofert cenowych. Najtańsza propozycja, złożona przez firmę Strabag, opiewała na 21,6 mln zł, przy budżecie inwestora równym 5,6 mln zł.

View Larger Map

W następnym postępowaniu, ogłoszonym w październiku 2018 roku, oferty również znacznie przekroczyły kwotę planowaną na tę inwestycję. Tym razem zamawiający otrzymał dwie propozycje, z których najtańsza opiewała na 23,8 mln zł i tym razem również została ona złożona przez firmę Strabag. Budżet pozostał niezmieniony więc i tym razem przetarg zakończył się fiaskiem.

W ogólności droga wojewódzka nr 664 zaczyna się w Augustowie, gdzie łączy się z drogą krajową nr 16, i prowadzi do wschodniej granicy Polski. Po rozbudowie poprawi się połączenie Augustowa z białoruskimi miastami leżącymi przy zachodniej granicy tego państwa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony