Partnerzy serwisu:

Ruszają nabory w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Elżbieta Pałys 14.03.2019

Ruszają nabory w ramach Funduszu Dróg Samorządowych
fot. tabla, sxc.hu
Wojewodowie ogłaszają nabory wniosków o dotacje na drogi lokalne w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wnioski mogą składać samorządy gminne i powiatowe. Ich aplikacje będą przyjmowane do 12 kwietnia.
Chodzi o nowy instrument wsparcia dróg lokalnych, w ramach którego na drogi zarządzane przez samorząd najniższych szczebli mają trafić niespotykane dotychczas środki. Na ten rok, planowana kwota wsparcia ma w sumie wynieść 5,3 mld zł. O dokładnym podziale na poszczególne województwa informowaliśmy TUTAJ.

W ramach FDS wsparciem będą objęte zadania realizowane na drogach powiatowych i gminnych. Dotacja może wynieść od 50 do 80 proc. kosztów, a wysokość wsparcia będzie zależała od zamożności gminy. Maksymalną wysokość dotacji ustalono na poziomie 30 mln zł.

W nowym programie, który zastąpił dotychczasowy Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, możliwe jest uzyskanie dotacji na zadanie wieloletnie. Ma to umożliwić realizację większych zadań samorządowych.

Jeden samorząd może złożyć maksymalnie dwa wnioski o dotację.

Przed wszczęciem naboru urzędy wojewódzkie organizowały spotkania informacyjne dla potencjalnych beneficjentów.

– Zainteresowanych programem było tak wielu, że przeszło to nasze oczekiwania – mówi, cytowana w komunikacie dyrektor Wydziału infrastruktury z UW Województwa Lubuskiego, Katarzyna Kis.

Samorządy mają czas na przygotowanie wniosków do 12 kwietnia.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony