Partnerzy serwisu:

Ruszają powakacyjne remonty na A4

ep. 06.09.2018

Ruszają powakacyjne remonty na A4
fot. GDDKiA Opole
Od dziś zamknięty jest MOP Krajków Południe niedaleko Wrocławia, a w przyszłym tygodniu planowane jest zamknięcie jezdni północnej autostrady A4 przy węźle Wrocław Wschód. Zamknięty jest także fragment jezdni północnej A4 pomiędzy węzłami Opole Południe i Kędzierzyn-Koźle. Wraz z końcem wakacji GDDKiA przystępuje do kontynuacji remontów.
Jak poinformowała GDDKiA we Wrocławiu, od 6 września zamknięty został MOP Krajków Południe, znajdujący się za węzłem Wrocław Wschód w kierunku Opola. To w związku z wymianą nawierzchni jezdni manewrowych i ścieżek. MOP ma być zamknięty do 20 września br.

 

Od 13 września planowane jest z kolei rozpoczęcie robót w ramach ostatniego etapu remontu jezdni północnej autostrady A4. Utrudnienia dla kierowców pojawia się już dzień wcześniej – wtedy rozpocznie się wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu, polegające m.in. na wyłączeniu jednego pasa ruchu na jezdni południowej.

– W ramach prowadzonych prac remontowych na A4, w rejonie węzła Wrocław Wschód, zostanie wyłączony z ruchu około 2-kilometrowy odcinek autostrady w kierunku na Wrocław tj. odcinek jezdni północnej od km 163+260 do km 165+200 – informuje Drogowa Dyrekcja. – Ruch na tym odcinku zostanie poprowadzony dwukierunkowo jezdnią południową tj. jezdnią w kierunku Opola – czytamy w komunikacie.

Dodatkowo zamknięty ma być węzeł Wrocław Wschód, z ruchu będą wyłączone łącznice zjazdowe i wjazdowe. W tym czasie będą wymieniane warstwy ścieralna i wiążąca nawierzchni, a lokalnie także podbudowa.

Te prace mają potrwać około 2 tygodni.

Na terenie województwa opolskiego także od dziś zamknięta została jezdnia północna (w kierunku Wrocławia) autostrady A4 pomiędzy węzłami Opole Południe i Kędzierzyn-Koźle na odcinku od przejazdu awaryjnego za obiektem mostowym na rzece Odrze do przejazdu awaryjnego ok. 4 km za węzłem Krapkowice.Wyświetl większą mapę

– Na obu kierunkach, na dojazdach do przeplotów w odstępach co 2 km zostały ustawione przenośne sanitariaty, które będą służyć użytkownikom dróg w przypadku powstania zatorów – informuje opolska GDDKiA. Dodatkowo w razie potrzeby zapewniona będzie woda pitna.

Tutaj remont ma się zakończyć 31 października.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony