Partnerzy serwisu:

Ruszają prace na D-K92 Tarnowo Podgórne – Swadzim

inf. pras. 16.07.2018

Ruszają prace na D-K92 Tarnowo Podgórne – Swadzim
fot. humblebee, sxc.hun
Dziś rozpoczynają się prace związane z przebudową drogi krajowej nr 92 na odcinku Tarnowo Podgórne – Swadzim. Kierowcy napotkają utrudnienia polegające na zwężeniu, ruchu wahadłowym sterowanym ręcznie oraz ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Prace potrwają do połowy listopada.
Celem inwestycji jest przebudowa DK-92 na długości ponad 11 kilometrów wraz z poprawą bezpieczeństwa ruchu oraz uporządkowaniem dostępności do drogi.

 
źródło: GDDKiA
Inwestycja zakłada oprócz poprawy nośności nawierzchni, równości podłużnej i porzecznej, usunięcia kolein, odnowy oznakowania pionowego i poziomego oraz poprawy odwodnienia drogowego także rozbudowę węzła Tarnowo Podgórne (skrzyżowania z drogą powiatową nr 2420P). wykonana zostanie także korekta przebiegu dróg serwisowych w obrębie węzła.

– W tym roku zostaną wykonane roboty nawierzchniowe na wymienionym odcinku, natomiast w przyszłym roku po zakończeniu prac projektowych oraz uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych kontynuowane będą prace związane z rozbudową węzła Tarnowo Podgórne oraz ciągów dróg serwisowych po obu stronach – informuje Alina Cieślak, rzecznik prasowa GDDKiA w Poznaniu.

Wykonawcą inwestycji jest firma Colas Polska. Koszt prac, które potrwają do listopada, to ponad 25 mln złotych brutto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony