Partner serwisu

Ruszają prace na obwodnicy Sierpca

Przemysław Farsewicz 23.06.2022

Ruszają prace na obwodnicy Sierpca
fot. MZDW
Symbolicznym wbiciem łopaty w Gorzewie rozpoczęto prace na budowie obwodnicy Sierpca. Obejście miasto zyska za dwa lata. Inwestycję realizuje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a wartość prac to 73,769 mln zł.
Trasa, która wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miasta, powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 560. Będzie miała 3 km długości z jednym pasem ruchu w każdym kierunku. Zostanie wytyczona przez miejscowości: Gorzewo, Sierpc i Borkowo Kościelne. Inaugurację robót zorganizowano na terenie Gorzewo, gdzie marszałek Adam Struzik wbił pierwszą łopatę.

Nowa droga zacznie się czterowlotowym rondem w miejscowości Gorzewo. Dalej pobiegnie wiaduktem nad linią kolejową Nasielsk – Toruń. Na przecięciu drogi wojewódzkiej DW-560 i ulicy Mickiewicza wybudowane zostanie skrzyżowanie skanalizowane z dodatkowymi pasami ruchu do lewoskrętów. Obwodnica zakończy się w rejonie skrzyżowania z drogą krajową nr 10 w Borkowie Kościelnym przy granicy administracyjnej z miastem Sierpc. Na końcu trasy zaplanowane zostało trójwlotowe rondo.


W ramach zadania wybudowany zostanie most nad rzeką Sierpienicą. Wzdłuż całej trasy wykonane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo-rowerowe. Na potrzeby mieszkańców powstaną drogi serwisowe.

Dzięki budowie obwodnicy większość samochodów ciężarowych ominie centrum miasta. – Obwodnica poprowadzi od drogi krajowej nr 10 w Borkowie Kościelnym przez nowy most na rzece Sierpienicy i wiadukt nad torami kolejowymi do drogi 560 w kierunku Płocka. Udało się oficjalnie rozpocząć budowę. W pierwszych dwóch miesiąca będzie przygotowywany pas, na którym obwodnica będzie szykowana – mówi Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca.

Całkowity koszt realizacji projektu to koszt blisko 73,8 mln zł, z czego ponad 39 mln zł pochodzi ze środków województwa mazowieckiego, zaś 34 mln zł z Rządowego Programu Rozwoju Dróg. Budowa ma potrwać 2 lata. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Fabe Polska i Sine Midas Stroy.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony