Partnerzy serwisu:

Ruszają prace na przejściu przez Kozienice

inf. pras. 19.08.2019

Ruszają prace na przejściu przez Kozienice
fot. GDDKiA Warszawa
W poniedziałek rozpoczynają się prace związane z przebudową DK-48 i DK-79 na przejściu przez Kozienice. W połowie lipca zostało wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.
Wykonawcą tej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Umowa na projekt i rozbudowę DK-49 i DK-79 przejście przez Kozienice – odcinek I została podpisana w czerwcu ub. roku. Wartość zadania realizowanego na zlecenie GDDKiA Warszawa to ok. 17,5 mln zł. Prace powinny się zakończyć do listopada 2019 r.

 
fot. GDDKiA
W ramach I etapu prac wykonawca rozbuduje ul. Radomską od skrzyżowania z ul. Warszawską (bez skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Głowaczowską (bez skrzyżowania – ronda) w zakresie rozebrania istniejącej nawierzchni asfaltowej i chodników, przebudowy kanalizacji, infrastruktury technicznej, wykonania nowych chodników oraz ciągu pieszo-rowerowego jak również ułożenia nowej konstrukcji nawierzchni z betonu asfaltowego.

Aby zminimalizować uciążliwości wynikające z zamknięcia głównych dróg krajowych w mieście Kozienice roboty podzielono zostały na 3 etapy.

W pierwszym etapie robót zaplanowano zamknięcie odcinka ul. Radomskiej przy jednoczesnym utrzymaniu przejezdności skrzyżowania ulic Warszawska i Lubelska oraz możliwości dojazdu do posesji na ul. Radomskiej. Teren robót w zakresie jezdni i częściowo chodników w całości zostanie zamknięty. W tym rejonie zostaną wyznaczone bezpieczne ciągi piesze.

Rozbudowa drogi krajowej nr 79 oraz drogi krajowej nr 48 na przejściu przez m. Kozienice podzielona została na 3 odcinki:
– odcinek I: DK 48 od km 127+683 do km 128+678 oraz DK 79 od km 80+449 do km 80+532
– odcinek II: DK 79 od km 80+558 do km 82+230
– odcinek III: DK 48 od km 128+678 do km 131+400

W ramach odcinka I, który jest w realizacji rozbudowana zostanie DK-48 i DK-79 na długości ok. 1 km. Droga będzie miała jedną jezdnię po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Ponadto powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, odwodnienie trasy oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Trwa obecnie przetarg na zaprojektowanie i rozbudowę drogi krajowej nr 79 od km 80+558 do km 82+230 na odcinku przejście przez m. Kozienice. W październiku 2018 r. odbyło się otwarcie ofert. Wpłynęła 1 oferta złożona przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Maz., której wartość przekroczyła kosztorys inwestorski zamawiającego.

W ramach odcinka II, na długości ok. 1,6 km rozbudowana zostanie DK-79 . Ponadto powstanie wiadukt drogowy nad koleją, chodniki i ścieżki rowerowe, odwodnienie trasy oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Trwa także przetarg na koncepcję rozbudowy drogi krajowej nr 48 od km 128+678 do km 131+400 na odcinku przejście przez m. Kozienice (odcinek III) wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Na początku stycznia odbyło się otwarcie ofert. Wpłynęły 2 oferty z cenami przekraczającymi kosztorys inwestorski zamawiającego

W ramach odcinka III na długości ok. 2,7 km rozbudowana zostanie DK-48. Ponadto powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, odwodnienie trasy oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Po przygotowaniu aneksu do programu inwestycyjnego zwiększającego wartość zadań, podpisaniu ich a co za tym idzie przyznaniu finansowania, przystąpimy do kontynuacji przetargów, czyli wyboru wykonawców.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony