Partner serwisu

Ruszają prace nad ekspertyzą dla A1 koło Piekar Śląskich

ep. 27.01.2023

Ruszają prace nad ekspertyzą dla A1 koło Piekar Śląskich
Fot. Google Maps
GDDKiA zawarła umowę z firmą, która wykona ekspertyzę oraz program naprawczy dla autostrady A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie. Przetarg w tej sprawie wygrało biuro projektowe Trakt z Katowic. Umowa już jest podpisana i ma wartość 9,959 mln zł.
Chodzi o odcinek drogi wybudowanej jeszcze w 2012 roku. Na drodze w krótkim okresie po otwarciu pojawiły się deformacje, które – jak pokazał czas – były trudne do zlikwidowania. Ich usuwanie nie dawał o efektu, gdyż pojawiały się kolejne. Problem istnieje do tej pory, co – w postaci sporego dyskomfortu – odczuwają korzystający z drogi kierowcy. Na trasie obowiązują lokalne ograniczenia prędkości do 80-100 km/h.

Prace projektowe obejmą odcinek autostrady o długości ponad 16 km oraz 300-metrowy odcinek drogi ekspresowej S1 w obszarze węzła Pyrzowice. Potrwają do stycznia 2024 r. Potem będzie ogłoszony przetarg na wykonanie zgodnych z opracowanym prac naprawczych. Ich rozpoczęcie planowane jest na rok 2025.

Mosty Katowice wykonają ekspertyzę techniczną infrastruktury drogowej i obiektów inżynierskich oraz kompleksowy program naprawczy. Wykonają także dokumentację projektową dla naprawy autostrady i pozyskają potrzebne decyzje administracyjne.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony