Partner serwisu

Ruszają prace przy DK-91 Nowa Wieś – Zawada

Redakcja 02.12.2021

Ruszają prace przy DK-91 Nowa Wieś – Zawada
fot. GDDKiA
Od 6 grudnia rozpoczną się prace związane z przebudową dawnej drogi krajowej nr 1 między Nową Wsią i Zawadą. Będzie zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia potrwają blisko rok – do czasu zakończenia inwestycji.
Jak zapowiada GDDKiA, w czasie prowadzenia prac, na całym 5-kilometrowym odcinku obie jezdnie zostaną zawężone naprzemiennie do jednego pasa ruchu. Na całym przebudowywanym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h.Wyświetl większą mapę

Ten etap prac ma się zakończyć w marcu 2022 r. wówczas rozpocznie się kolejny etap związany z realizacją głównych prac w korpusie jezdni.

W ramach rozpoczynanej inwestycji przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, skrzyżowania z drogami poprzecznymi, pobocza, zatoki autobusowe i chodniki. Wybudowane zostaną nowe chodniki.

Zaplanowano także budowę zjazdów na drogi dojazdowe, do pól oraz do posesji przyległych, a także przebudowę przepustów, systemu odwodnienia oraz wykonanie nowych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Między innymi wszystkie przejścia dla pieszych w ciągu DK-91 (poza skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną) zostaną wyposażone w dodatkową sygnalizację.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa na tym odcinku oraz podniesienie nośności drogi do 11,5 t/oś.

Wartość inwestycji wynosi ponad 63 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony