Partner serwisu

Ruszają przetargi dla 4 obwodnic w kujawsko-pomorskim

Elżbieta Pałys 12.11.2020

Ruszają przetargi dla 4 obwodnic w kujawsko-pomorskim
Fot. Google Maps
Brześć, Strzelno, Kowalewo Pomorskie i Nowa Wieś w województwie kujawsko-pomorskim będą miały obwodnice. GDDKiA ogłosiła przetargi.
Obwodnice powstaną w ramach Programu budowy 100 obwodnic. Na początku listopada minister infrastruktury zatwierdził programy inwestycyjne dla tych zadań, co umożliwiło uruchomienie przetargów.

Postępowania mają wyłonić wykonawców studiów techniczno-ekonomiczno-środowiskowych wraz z elementami koncepcji programowych i dokumentami na potrzeby decyzji środowiskowej.

Obwodnica Brześcia Kujawskiego ma wyprowadzić ruch tranzytowy koncentrujący się w mieście na drodze krajowej nr 62 – to trasa w stronę autostrady A1 i Włocławka.

Z kolei obwodnica Kowalewa Pomorskiego powstanie w ciągu drogi nr 15, na której koncentruje się ruch z Torunia i korytarza autostrady A1 w kierunku województwa warmińsko-mazurskiego i drogi ekspresowej S7.

Obwodnica Strzelna pozwoli by miast omijały pojazdy poruszające się obecnie drogami krajowymi nr 15, 25 oraz 62. Drogi krajowe nr 15 i 25 prowadzą od strony północnej z Torunia i Bydgoszczy i dalej na południe do drogi ekspresowej S5 oraz autostrady A2. Z kolei od strony wschodniej ruch do Strzelna doprowadza droga krajowa nr 62, prowadząca od Włocławka i autostrady A1.

Termin składania ofert dla tych trzech obwodnic wyznaczono na 14 grudnia.

Także na ten dzień przypada termin otwarcia ofert w przetargu na dokumentację dla obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej. 

Ta trasa wyprowadzi ruch tranzytowy, jaki koncentruje się na osi północ – południe na drodze krajowej nr 25. Droga łączy Bydgoszcz z Inowrocławiem i jest jednym z ważniejszych korytarzy transportowych w województwie.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony