Partnerzy serwisu:

Ruszają przygotowanie do obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20

Redakcja/inf. pras. 01.03.2019

Ruszają przygotowanie do obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20
Fot. Google Maps
Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi krajowej nr 20. Zrealizowanie tej inwestycji pozwoli całkowicie wyeliminować ruch tranzytowy z tego miasta. Droga ma być gotowa w 2025 roku.
Ogłoszone postępowanie dotyczy wykonania aktualizacji koncepcji programowej wraz z dokumentacją związaną z rozpoznaniem podłoża gruntowego. Chodzi o odcinek obwodnicy Szczecinka o długości 4,3 km. W połowie lutego został zatwierdzony program inwestycji dla tego zadania, co umożliwiło ogłoszenie przetargu.

– Rozpoczynamy proces inwestycyjny dla tej ważnej obwodnicy, która umożliwi całkowite wyprowadzenie ruchu z dróg krajowych ze Szczecinka – mówi Łukasz Lendner, dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

Kryteriami w przetargu jest w 60% cena, a w 40 % doświadczenie zespołu projektowego. Termin otwarcia ofert został wyznaczony na 15 marca tego roku. Wykonawca będzie miał 12 miesięcy na przygotowanie projektów. Realizacja inwestycji planowana jest w formule projektuj i buduj, a jej zakończenie przewidziano na 2025 rok.

 

Przez położony na wschodzie województwa zachodniopomorskiego Szczecinek przebiegają dwie drogi krajowe – DK-11 i DK-20. Drogi te krzyżują się w dwóch miejscach na terenie miasta. Obecnie trwa budowa obwodnicy w ciągu S11 o długości 12 km, która wyprowadzi ze Szczecinka ruch tranzytowy w relacji północ-południe. Jednak w dalszym ciągu przez centrum Szczecinka przebiegać będzie DK-20. Po to, aby wyprowadzić ze Szczecinka cały ruch tranzytowy konieczna jest realizacja obwodnicy w ciągu DK-20.

Obwodnica w ciągu DK-20 ominie od południa Szczecinek, łącząc się z budowaną obecnie obwodnicą w ciągu drogi S11.

Nowa trasa będzie jednojezdniową drogą klasy GP. Inwestycja rozpocznie się na północ od miejscowości Sitno, gdzie powstanie rondo, od którego rozpocznie się obwodnica. Następnie droga będzie przebiegała w kierunku wschodnim przechodząc wiaduktem nad linią kolejową Szczecinek – Piła. Na przecięciu z obecną DK11 powstanie kolejne rondo, a na włączeniu w S11 nowy węzeł drogowy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony