Partnerzy serwisu:

Ruszył nabór wniosków o dotacje dla dróg lokalnych. Jakie kryteria?

Elżbieta Pałys 29.03.2018

Ruszył nabór wniosków o dotacje dla dróg lokalnych. Jakie kryteria?
fot. Andy Beecroft, commons.wikimedia.org, CCA
Wojewodowie ruszają z naborem wniosków w konkursie o dofinansowanie dróg lokalnych w ramach rządowego Programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej.
Pieniądze będą dzielone z uwzględnieniem trzech głównych priorytetów. Dotowane będą:
– inwestycje w drogi lokalne w celu poprawy dostępności do centrów gospodarczych lub społeczno-kulturalnych dla przedsiębiorców i lokalnej społeczności oraz do terenów inwestycyjnych,
– inwestycje w drogi lokalne lub węzły łączące te drogi z drogami wyższego rzędu w celu poprawy dostępu do ośrodków życia społeczno-gospodarczego o znaczeniu regionalnym lub krajowym,
– inwestycje w skrzyżowania, obiekty mostowe (most, wiadukt, estakada, kładka), sygnalizację świetlną, ciągi piesze lub pieszo-rowerowe na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach lokalnych.

Jedna gmina może złożyć wniosek na jedno zadanie. Powiat lub miasto na prawach powiatu maksymalnie na dwa zadania.

Do programu zgłaszać można zadania własne z zakresu budowy, przebudowy lub remontu drogi powiatowej lub gminnej, które zostanie zakończone do końca 2018 roku lub zadania, które będą realizowane do końca 2019 roku, wtedy jednak dotacja będzie przyznana na tę część wydatków, która dotyczy roku 2018.

Dofinansowane zadanie nie może być jednocześnie wsparte innymi środkami publicznymi – zarówno z budżetu państwa, jak i z budżetu Unii Europejskiej.

Maksymalna dotacja wyniesie 60 lub 80 proc. wartości zadania, w zależności od wskaźnika dochodów podatkowych na jednego mieszkańca w danej jednostce samorządowej. Kwota ta nie może jednak przekroczyć 5 mln zł.

Samorządy mogą składać wnioski do 15 kwietnia. Do 15 maja zostaną zweryfikowane i przedstawiona zostanie lista zadań zakwalifikowanych do dofinansowania. Ostateczny podział dotacji, nastąpi po 31 maja. Wtedy też będą podpisywane umowy o dofinansowaniu.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony