Partner serwisu

Ruszył przetarg na budowę wiaduktu w Starachowicach

Elżbieta Pałys 02.01.2023

Ruszył przetarg na budowę wiaduktu w Starachowicach
fot. Google Maps
W ciągu drogi powiatowej – ulicy Radomskiej – powstanie wiadukt nad torami kolejowymi w Starachowicach. Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na wykonawcę zadania.
W ramach inwestycji ZDP planuje wykonać wiadukt wraz z dojazdami, a także infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów. Nowy obiekt przeprowadzi ruch nad torami linii kolejowej nr 25 w stronę drogi krajowej nr 42.

Planowana jest także przebudowa ronda im. księdza Jerzego Popiełuszki, które ma być rondem turbinowym. Rozbudowane zostaną ulice: Radomska, Marszałka Piłsudskiego (wlot do ronda turbinowego), wykonany zostanie także nowy przebieg ul. Hutniczej (wlot do ronda). Wykonana zostanie droga do obsługi terenów przyległych do budynku Archiwum Państwowego.

Rozbudowane zostaną także skrzyżowania ul. Hutniczej z ul. Radomską, ul. Sportową i Nadrzeczną, wybudowane skrzyżowanie ul. Radomskiej z ul. Kanałową. Rozbudowana ma być ul. Wielkopiecowa.

Przy okazji inwestycji wykonany zostanie parking dla 57 samochodów osobowych, wyposażony w stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Wiadukt zostanie wybudowany w ramach poprawy warunków obsługi i rozwoju Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. Samorząd otrzymał na jego realizację dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jesienią informowano, że dotacja wyniosła aż 100 mln zł. To powinno wystarczyć, by sfinalizować inwestycję.

Wcześniej podejmowano już próbę wybrania wykonawcy dla budowy wiaduktu przy udziale środków z Rządowego Funduszu Dróg – dotacja wynosiła 30 mln zł. Kwota łącznie z wkładem własnym i udziałem miasta Starachowice i tak okazała się za mała w stosunku do najtańszej oferty. W sumie inwestor dysponował budżetem 55 mln zł, a najtańsza oferta opiewała na 66 mln zł.

Oferty w rozpisanym właśnie przetargu poznamy 3 lutego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony