Partnerzy serwisu:

Wystartował przetarg na przygotowanie poszerzenia A2 Warszawa – Łódź

Leonard Dolecki 21.12.2018

Wystartował przetarg na przygotowanie poszerzenia A2 Warszawa – Łódź
fot. LD
Warszawski i łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiły dwa przetargi dotyczące przygotowania elementów koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla poszerzenia autostrady A2 między Warszawą a Łodzią.
Przygotowanie zostało podzielone na dwa odcinki objęte oddzielnymi przetargami. Jeden z nich (ogłoszony przez łódzki oddział) dotyczy trasy od węzła Łódź Północ do granicy województwa. Długość tego fragmentu to ok. 47 km. Drugie postępowanie (ogłoszone przez oddział warszawski) dotyczy trasy od węzła Konotopa do granicy województwa. Długość tego odcinka to ok. 44 km.

Warszawski oddział czeka na oferty do 1 lutego 2019 roku. Przy ich ocenie weźmie pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), doświadczenie zespołu projektowego (36%) oraz doświadczenie zespołu środowiskowego (4%). Według planu zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 19 miesięcy.

Z kolei łódzka GDDKiA przewidział otwarcie ofert na 29 stycznia 2019 roku. Kryteria dla tego odcinka to: cena (60%), doświadczenie zawodowe projektanta drogowego (30%) oraz termin udzielenia odpowiedzi na etapie procedury przetargowej na opracowanie projektu i wykonawcę robót (10%). To zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 26 miesięcy.

Koszt prac przygotowawczych szacowany jest na 7 mln zł. Firmy, które zostaną wyłonione będą zobowiązane do przeprowadzenia analizy technicznej z elementami koncepcji, uzyskanie decyzji administracyjnych, opracowania materiałów przetargowych, a także udzielenia odpowiedzi na pytania w postępowaniu przetargowym na opracowanie projektu oraz realizację robót budowlanych.

Prace, które zostaną przeprowadzone przez zwycięzców przetargów będą wykorzystane do późniejszej rozbudowy A2. Inwestycja polegać będzie na dobudowie na ww. odcinku po jednym pasie ruchu, czyli od węzła „Łódź Północ” do węzła „Pruszków” trzeciego pasa ruchu a na odcinku węzeł „Pruszków” – węzeł „Konotopa” czwartego pasa ruchu. Dobudowa będzie realizowana po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej autostrady A2, z wykorzystaniem istniejącego szerokiego pasa dzielącego (pasa rozdziału), posiadającego rezerwę pod takie właśnie poszerzenie.

Realizacja ma potrwać ok 3 lata, z uwagi na planowane prace bez zamykania odcinka dla ruchu. Łączny koszt rozbudowy o jeden pas może wynieść ok 600 mln zł. Ostateczny czas, który będzie niezbędny na realizację zadania zostanie ustalony po przeprowadzeniu prac przygotowawczych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony