Partner serwisu

Ruszył przetarg na rozbudowę DK-94 Modlnica – Giebułtów

inf. pras. 18.07.2018

Ruszył przetarg na rozbudowę DK-94 Modlnica – Giebułtów
fot. GDDKiA
Do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP rozbudowana zostanie DK94 na odcinku od Modlnicy do Giebułtowa. 17 lipca 2018 r. ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i przebudowę tego odcinka. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 1 sierpnia.
Do wykonawcy będzie należało:
- opracowanie dokumentacji projektowej,
- uzyskanie wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń na budowę niezbędnych do wykonania robót budowlanych objętych umową,
- sprawowanie nadzoru autorskiego w okresie wykonywania robót budowlanych
- wykonanie robót budowlanych.

 

Wszystkie prace muszą być zrealizowane w terminie 28 miesięcy od daty podpisania umowy przy czym:
- etap prac projektowych: opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie prawomocnej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) lub pozwolenia na budowę (PnB), ma być wykonany w terminie 16 miesięcy od daty podpisania umowy, 
- etap realizacji w ciągu 12 miesięcy od przekazania placu budowy, ale do czasu realizacji robót nie będzie wliczony okres zimowy, tj. od dnia 15 grudnia do 15 marca.

Rozbudowa drogi jednojezdniowej do drogi dwujezdniowej oraz przebudowanie trzech skrzyżowań na ronda dwupasowe pozwoli na zwiększenie przepustowości odcinka dk 94 na długości ok. 1,7 km, poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Przebudowany odcinek rozpocznie się od skrzyżowania w Giebułtowie do węzła Modlnica, na skrzyżowaniu dk 94 z planowaną drogą ekspresową S52.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony