Partner serwisu

Ruszył remont wiaduktu w ciągu A1 w łódzkim

ep. 29.06.2021

Ruszył remont wiaduktu w ciągu A1 w łódzkim
fot. Google Maps
Ruch na autostradzie A2 Poznań – Warszawa na węźle Łódź Północ odbywa się po jednym pasie w obu kierunkach. Tak będzie prawie do końca roku. Zmiany w organizacji wynikają z konieczności wyremontowania wiaduktu w ciągu A1, na którym jeszcze pod koniec 2019 roku stwierdzono zarysowania.
Prace są prowadzone na węźle, gdzie spotykają się autostrady A1 i A2. Dotyczą wiaduktu w ciągu A1 na węźle Łódź Północ, na jezdni prowadzącej w kierunku Katowic. Obiekt został wyłączony z ruchu pod koniec 2019 r. kiedy stwierdzono, że na jego konstrukcji występują zarysowania. Ruch w kierunku Katowic od tego czasu odbywał się odcinkiem łącznicy, która sąsiaduje z węzłem.

W międzyczasie naukowcy z Politechniki Warszawskiej przeanalizowali stan obiektu. Opracowana we współpracy ekspertyza pozwoliła na opracowanie planu niezbędnych prac.

Remont wiaduktu A1 na węźle Łódź Północ skutkuje także zmianami w ruchu na A2, która przebiega pod remontowanym odcinkiem. Ruch na kierunku Poznań – Warszawa do późnej jesieni będzie się odbywał po jednym pasie w obu kierunkach.

GDDKiA planuje przywrócić ruch na wiadukcie w listopadzie, natomiast przejazd całą szerokością A2 ma być możliwy przed końcem roku. – Zmiany w organizacji ruchu będą dostosowywane na bieżąco do prowadzonych prac – informuje zarządca drogi.

Prace wykonuje Budimex.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony