Partnerzy serwisu:

Ruszyła budowa kładki dla pieszych na DK92 w Nekli

Magdalena Romanowska 25.09.2019

Ruszyła budowa kładki dla pieszych na DK92 w Nekli
fot. GDDKiA
Po zakończeniu prac projektowych doszło do uzyskania Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej, na podstawie którego wykonawca mógł rozpocząć prace nad budową kładki dla pieszych. Planowany termin zakończenia prac to 2020 rok. Mieszkańcy długo musieli czekać na wyznaczenie tej daty.
Inwestycja, jaką jest kładka dla rowerzystów i pieszych nad drogą krajową nr 92 w Nekli była planowana od ponad dekady. Po długim oczekiwaniu, w maju 2018 roku ogłoszono przetarg , w którym najkorzystniejszą ofertę − ponad 3 mln złotych – złożyła firma Mosty Poznań. Okazało się jednak, że GDDKiA na inwestycję zaplanowała jedynie 2,8 mln złotych. Przetarg pozostał więc nierozstrzygnięty do końca roku. W grudniu jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zadecydowała, że przyjmuje ofertę firmy Mosty Poznań i to ją ogłasza wykonawca projektu.

Wykonawca na wykonanie zadanie ma 400 dni od momentu podpisania umowy. Do tego doszło 12 grudnia 2018 roku. Obecnie, po 9 miesiącach, rozpoczynają się prace budowlane nad drogą DK-92 w Nekli. Zadanie realizowane jest w systemie „Projektuj i Buduj” w ramach PBDK – Programy Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Zaprojektowana kładka będzie miała konstrukcję stalową z drewnianym pomostem. Jej budowa ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych przechodzących przez drogę i bezpieczeństwa kierowców, poprawę przepustowości i warunków ruchu na tym odcinku drogi, dostosowanie jezdni i chodników oraz oznakowania do projektowanego układu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony