Partner serwisu

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

ep. 07.11.2022

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia
fot. Google Maps
Geodeci wytyczają już przebieg drogi, a saperzy sprawdzają teren pod kątem ewentualnych niewybuchów – rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową obwodnicy Oświęcimia. Trasa w ciągu DK-44 zostanie połączona z drogą ekspresową S1 Mysłowice – Bielsko-Biała. Za jej realizację odpowiada Budimex.
W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga klasy GP o długości ponad 9 km. Będzie miała p dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Do wybudowania są trzy mosty” na Wiśle, Młynówce i Sole. W ciągu trasy będzie pięć rond.

Umowa na realizację tego odcinka została podpisana w lipcu 2020 roku. W październiku tego roku wojewoda małopolski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla tego fragmentu.

Obwodnica będzie przebiegać w sąsiedztwie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Z tego powodu konieczne było opracowanie specjalnego raportu o oddziaływaniu inwestycji na ten obiekt. Sformułowano w nim m.in. zalecenia, których należy przestrzegać na etapie przygotowania i realizacji inwestycji. Do tych zapisów – analizowanych przez ekspertów UESCO, dostosował się wykonawca.

Koszt inwestycji to 467 mln zł. Roboty powinny się zakończyć w kwietniu 2024 roku.

Obwodnica połączy się z budowaną obecnie drogą ekspresowa S1 Mysłowice – Bielsko-Biała. Ta jest realizowana podziale na trzy zadania: Kosztowy II (Mysłowice) – Oświęcim, Oświęcim – Dankowice oraz Dankowice Suchy Potok.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony