Partnerzy serwisu:

Ruszyła budowa ostatniego odcinka obwodnicy Skawiny

ep. 04.12.2019

Ruszyła budowa ostatniego odcinka obwodnicy Skawiny
fot. UM Woj. Małopolskiego
Odcinek od drogi krajowej nr 44 do drogi wojewódzkiej 953 to ostatni fragment obwodnicy Skawiny. Dziś uroczyście wbito tzw. pierwsze łopaty pod budowę drogi.
Mowa o odcinku liczącym 2,3 km długości. Połączy on drogą krajową nr 44 (od strony Oświęcimia) z drogą wojewódzką nr 953 w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej. W ciągu tego fragmentu zaplanowano m.in. dwa wiadukty i dwa ronda. Wzdłuż drogi ma tez powstać ścieżka rowerowa.

Umowę na realizację tego zadania podpisano w styczniu 2018 roku, a w listopadzie wydane zostało zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Energopol z Krakowa, a kontrakt jest wart prawie 33 mln zł.

– Budowa obwodnicy Skawiny pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miejscowości, skróci czasu przejazdu oraz zwiększy komfort podróży. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo ruchu pojazdów i pieszych, a przedsiębiorcy zyskają większą dostępność do terenów inwestycyjnych – mówił podczas uroczystego wbicia łopaty, cytowany w komunikacie wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

Całkowity koszty wykonania tego odcinka to ponad 42 mln zł, z czego ponad 31 mln zł stanowić będą środki z RPO Województwa Małopolskiego.

Obwodnicę Skawiny rozpoczął budować samorząd gminy. Najpierw powstał odcinek między DK-44 od strony Krakowa do ul. Energetyków. Kolejny był fragment zlecony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie – mowa o odcinku od ul. Energetyków do DK-44. Do ruchu udostępniono go w lipcu tego roku. Ten, na którym ruszają prace budowlane również powstanie na zlecenie ZDW. Po jego zakończeniu obwodnica Skawiny będzie miała ok. 7 km.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony