Partnerzy serwisu:

Ruszyła budowa S3 na północ od Szczecina

ep. 08.05.2019

Ruszyła budowa S3 na północ od Szczecina
Fot. Google Maps
Rozpoczęła się realizacja fragmentów drogi ekspresowej S3 Szczecinem i Świnoujściem. Chodzi o ok. 40 km trasy, która ma być gotowa w 2021 roku.
Jak poinformowała GDDKiA, wykonawca 11 kwietnia otrzymał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla odcinka od Rzęśnicy do Miękowa, a 26 kwietnia na fragment od Miękowa do Brzozowa. Pierwszy z odcinków liczy 19 km, drugi 22,4 km. Oba maja być gotowe w 2021 roku.

W ramach inwestycji zostanie dostosowany do współczesnych parametrów wybudowany w latach 70. ubiegłego wieku dwujezdniowy odcinek Rzęśnica – Miękowo. Powstanie także odcinek Miękowo – Rzęśnica, gdzie obecnie jest jednojezdniowa DK-3.

– W ramach tych dwóch inwestycji powstaną nowe węzły drogowe, a węzeł Rzęśnica, na którym dotychczas często tworzyły się zatory, zostanie przebudowany – informuje GDDKiA.

 
fot. GDDKiA
Dla ostatniego odcinka S3 Świnoujście – Troszyn przetarg na realizację ma być ogłoszony na przełomie 2019 i 2020 roku. Obecnie trwają tam badania geologiczne. Po jego zrealizowaniu, na przełomie 2023/2024 roku tego droga ekspresowa S3 w województwie zachodniopomorskim będzie ukończona.

Wcześniej, bo już w przyszłym roku, ma być zakończona przebudowa dwóch ostatnich odcinków autostrady A6, które leżą na wspólnym przebiegu z drogą S3.

Za realizację obu odcinków odpowiada Budimex. Umowy z wykonawca zostały podpisane w grudniu 2017 roku. Budowa obu odcinków, według kontraktów, ma kosztować 487 mln zł.

Droga ekspresowa S3 jest ważna m.in. dla turystów z zachodniej części Polski, którym pozwoli ona ominąć korki, które w okresie letnim tworzą się na trasie do nadmorskich kurortów. To jednocześnie fragment ważnego szlaku łączącego porty morskie w Szczecinie i Świnoujściu z południem Europy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony