Partnerzy serwisu:

Powstanie „Wielka Pętla” wokół Olsztyna. Wykonawca startuje z budową

ep. 27.07.2020

Powstanie „Wielka Pętla” wokół Olsztyna. Wykonawca startuje z budową
fot. Starostwo Powiatowe w Olsztynie
Colas Polska na zlecenie powiatu olsztyńskiego wykona tzw. Wielką Pętlę. Chodzi o przebudowę trasy łączącej DK-51 w Spręcowie w gminie Dywity z DK-16 w Barczewie. Mieszkańcy na inwestycję czekają od lat.
To największa inwestycja powiatu olsztyńskiego. Zadanie obejmuje 27 km drogi. Będzie realizowane w podziale na dwa etapy: odcinek w granicach administracyjnych gminy Dywity oraz odcinek w granicach gminy Barczewo.

Przebudowywany odcinek zaczyna się na skrzyżowaniu drogi powiatowej z DK-51 w miejscowości Spręcowo do miejscowości Tuławki, dalej prowadzi drogą powiatową 1449N przez miejscowość Gady do drogi powiatowej 1430N. Następnie drogą nr 1430N prowadzi przez Barczewko do drogi krajowej nr 16.Wyświetl większą mapę

Wykonawca – Colas Polska – na realizację zadania będzie miał 2 lata, a kontrakt jest wart ponad 47,5 mln zł.

– Mieszkańcy naszego powiatu długo czekali na tę inwestycję. Problemem był brak środków, te jednak ostatecznie udało się zabezpieczyć dzięki wsparciu unijnemu, a także dobrej współpracy pomiędzy samorządami powiatu olsztyńskiego oraz gmin Dywity i Barczewo – mówi, cytowany w komunikacie Andrzej Abako, starosta olsztyński. Podkreśla także, że realizację drogi wsparły dwie lokalne firmy, które podarowały w sumie 1 mln zł.

W sumie na zadanie złożyły się środki z RPO województwa warmińsko-mazurskiego (16,1 mln zł), 9,7 mln zł z budżetu państwa, 12,3 mln zł ze środków własnych powiatu, ponad 6 mln zł od gminy Dywity oraz 3,3 mln zł z gminy Barczewo (w tym środki od dwóch przedsiębiorstw).PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony