Partner serwisu

Ruszyła procedura środowiskowa dla S11 Ujście - Oborniki

inf. pras 03.11.2021

Ruszyła procedura środowiskowa dla S11 Ujście - Oborniki
fot. GDDKiA
Wielkopolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad złożył wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy drogi ekspresowej S11 Ujście - Oborniki - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.
Decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu ostatecznie określi przebieg przyszłej drogi ekspresowej. Spodziewany przez GDDKiA termin uzyskania decyzji środowiskowej to III kwartał 2022 r. Dalszy etap prac przygotowawczych to opracowanie Koncepcji programowej, która uszczegółowi rozwiązania projektowe dla zatwierdzonego w decyzji środowiskowej wariantu przebiegu S11.

To ostatni etap prac studialnych, po zakończeniu którego można będzie przystąpić do ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji. Budowa drogi ekspresowej zostanie zrealizowana w systemie Projektuj i buduj. W pierwszej kolejności wykonawca opracuje projekt budowlany, na podstawie którego zostanie uzyskana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Decyzja ZRID umożliwi rozpoczęcie robót budowlanych.

Ogłoszenie postępowania przetargowego na realizację zadania w systemie Projektuj i buduj jest planowane na przełomie 2023 i 2024 roku. Roboty budowlane realizowane będą w latach 2025-2028 - informuje GDDKiA. Budowa drogi ekspresowej S11 Ujście - Oborniki została ujęta w projekcie Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.). S11 docelowo połączy Śląsk z Wielkopolską i środkowym wybrzeżem Bałtyku w Koszalinie.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony