Partner serwisu

Ruszyła procedura ZRID dla obwodnicy Sztabina

Elżbieta Pałys 19.10.2022

Ruszyła procedura ZRID dla obwodnicy Sztabina
fot. Google Maps
Wojewoda podlaski wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej dla obwodnicy Sztabina. Inwestycja ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 8.
Wniosek o wydanie zezwolenia został złożony jeszcze w sierpniu – przed terminem wynikającym z kontraktu. Teraz wojewoda potwierdził, że postępowanie ruszyło.

Obwodnica Sztabina ma mieć 4,2 km długości i ma się zaczynać kilometr na południe od miasta rondem przed rzeką Biebrza. Dalej przekroczy dolinę rzeki – w tym celu powstać ma estakada o długości 720 m. Koniec inwestycji przewidziano ok. 2 km na północ od Sztabina, gdzie trasa włączy się do obecnej DK-8.

Na trasie powstaną m.in. 3 skrzyżowania typu rondo. Wybudowane zostaną także wiadukt drogowy nad drogą krajową nr 8 w ciągu dróg poprzecznych, przejście podziemne pod DK-8 oraz przejście dla zwierząt.
Obwodnica będzie drogą jednojezdniową z przewidzianą możliwością dobudowy drugiej jezdni w przyszłości.

Wraz z budową obwodnicy przebudowane zostaną fragmenty drogi krajowej nr 8, a także drogi powiatowe i gminne. Powstaną chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe.

Wykonawcą obwodnicy Sztabina jest Budimex. Umowa została podpisana pod koniec maja 2021 r. Finał spodziewany jest w 2025 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony