Partnerzy serwisu:

Ruszyło projektowanie DK-3 Bolków – Jelenia Góra

ep. 30.07.2019

Ruszyło projektowanie DK-3 Bolków – Jelenia Góra
fot. Google Maps
GDDKiA podpisała już umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 3 z Bolkowa do Jeleniej Góry wraz budową obwodnicy Kaczorowa. Prace związane z przebudową drogi mają potrwać do końca 2025 r.
Firma, z którą podpisano umowę – WYG International z Warszawy – opracuje Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla obwodnicy Kaczorowa, a dla całości zadania uzyska: decyzję środowiskową, następnie projekt budowlany, a potem decyzję zezwalającą na realizację inwestycji. Ma także wykonać projekt wykonawczy i materiały przetargowe na realizację inwestycji w systemie buduj. Będzie też sprawowała nadzór autorski nad realizacją prac budowlanych.

Inwestycja obejmie odcinek o długości ok. 17,5 km. Na trasie, która obecnie jest wąska, ma ograniczona nośność i miejscami słabą widoczność poprawi się tak komfort jazd, jak i bezpieczeństwo.

Inwestor chce podnieść jej nośność do 115kN/oś i rozbudować drogę – tam gdzie to będzie możliwe – do przekroju 2+1. Poszerzenie wąskiej drogi nie jest możliwe na terenie Kaczorowa. Ruch prowadzący przez tę miejscowość będzie wyprowadzony na planowaną obwodnicę.

Powstać ma infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.

Wartość podpisanej umowy to 6,590 mln zł. GDDKiA dwukrotnie podchodziła do wyboru projektanta. W pierwszym przetargu wszystkie oferty przekroczyły zaplanowany budżet. Co ciekawe, wówczas, najtańsza oferta była warta 4,528 mln zł (była jedną z czterech złożonych, najdroższą złożyła wówczas firma WYG, która wyceniła prace na 9,943 mln zł). Za drugim razem, spośród dziesięciu propozycji, ta z najniższą ceną opiewała na 6,494 mln zł. Wybrano propozycję z drugiego miejsca.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony