Partnerzy serwisu:

Rząd Niemiec uruchamia tarczę wartą 30 mld euro dla firm transportowych

Magdalena Romanowska 16.04.2020

Rząd Niemiec uruchamia tarczę wartą 30 mld euro dla firm transportowych
fot. Pixabay
W opublikowanym w czwartek (16 kwietnia) oświadczeniu niemiecki rząd poinformował o uruchomieniu tarczy kryzysowej dla firm transportowych. W ramach wsparcia firmy z tego sektora otrzymają 30 mld euro. Środki te mają zabezpieczyć kredyty firm transportowych.
Środki będą przyznane firmom z sektora transportowego w wyniku współpracy niemieckiego rządu i ubezpieczycieli kredytowych. Tarcza o wartości 30 mln euro ma zapewnić ochronę kredytów wspomnianych firm. Przewiduje się, że w związku z pandemią dostawcy będą musieli mierzyć się z zaległościami przed w płatnościach, jeśli klient odmówi zapłacenia faktury w kraju lub za granicą.

− Dla wielu firm kryzys jest groźny, ponieważ nie otrzymują już zamówień. A jeśli nadal są zamówienia, nie jest pewne, czy klient może w końcu zapłacić. Dlatego wprowadzamy tarczę ochronną w wysokości 30 miliardów euro, aby zapewnić, że ubezpieczyciele kredytowi będą nadal pokrywać wszelkie niedotrzymania warunków płatności i pomagać w utrzymaniu łańcucha dostaw w Niemczech i na całym świecie – mówi, cytowany w komunikacie, niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier.

W ramach udziału w tarczy ubezpieczyciele kredytowi przekażą rządowi federalnemu 65 procent dochodu ze składek w 2020 r. Ponadto sami ponoszą straty do 500 mln euro i ponoszą ryzyko niewykonania zobowiązań wykraczające poza gwarancję federalną.

− Za pomocą tarczy ochronnej ubezpieczyciele kredytowi mogą nadal utrzymywać istniejące zobowiązania ubezpieczeniowe, a także przyjmować nowe, pomimo znacznie zwiększonego ryzyka niewypłacalności. Działamy tu z rozwagą, ponieważ w tej chwili wielu klientów bardzo często może rozwiązać problemy bez naszej pomocy – powiedział, cytowany w oświadczeniu, niemiecki minister finansów Olaf Scholz.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport