Partner serwisu

Rząd szykuje ofertę dla Ukrainy. Polskie firmy gotowe pomóc w odbudowie

Redakcja 01.08.2022

Rząd szykuje ofertę dla Ukrainy. Polskie firmy gotowe pomóc w odbudowie
fot. Pixabay
Pół tysiąca polskich firm jest zainteresowanych odbudową zniszczonej przez wojnę Ukrainy. Polska szykuje specjalny raport w tej sprawie. Zamierza przedłożyć Ukrainie ofertę pomocy ze strony polskiej.
Jak napisała Rzeczpospolita, do połowy sierpnia ma powstać raport tworzony na zlecenie resortu skarbu. Będzie to załącznik do specjalnej oferty, którą rząd zamierza zawieźć do prezydenta Zełenskiego. Według źródeł dziennika, tę misję powierzono wicepremierowi Jackowi Sasinowi.

Jak czytamy w „Rz”, do pomocy Ukrainie, według szykowanego raportu, chętnych jest ponad 500 firm zarówno państwowych spółek, jak i prywatnych podmiotów. W opracowaniu wskazano obszary, w których strona polska może wesprzeć wschodniego sąsiada, wśród nich dostęp do kapitału, doświadczenie w realizacji inwestycji z unijnym wsparciem finansowym czy kontakty biznesowe.

Jak wskazano, także Polska chętnie skorzysta z pomocy przedsiębiorców ukraińskich w tych obszarach, gdzie dysponują oni większym potencjałem, np. w lotnictwie.

Straty wojenne w ukraińskiej infrastrukturze szacowane są na 100 mld dolarów. Zniszczona jest m.in. 1/5 dróg.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony