Partner serwisu

RŻD: Coraz więcej pociągów na Nowym Jedwabnym Szlaku

Roman Czubiński 15.04.2021

RŻD: Coraz więcej pociągów na Nowym Jedwabnym Szlaku
fot. Artem Svetlov, Flickr
Przewozy kontenerowe między Chinami a Europą po sieci Kolei Rosyjskich wzrosły w pierwszym kwartale roku przeszło dwukrotnie – informują RŻD. Kontenerów wysyłanych koleją z Azji na zachód jest nadal blisko dwukrotnie więcej, niż w przeciwnym kierunku. Ruch na wschód rósł jednak w ostatnim roku nieco szybciej.
Dokładna ilość ładunków przewiezionych pociągami kontenerowymi po Nowym Jedwabnym Szlaku wyniosła między styczniem a marcem 162 600 TEU. Oznacza to 2,2-krotny wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku. Ruch w kierunku z Chin do Europy (105 800 TEU) nadal mocno dominuje przy tym nad tym w kierunku przeciwnym (56 800 TEU). Przewozy do Chin rosły jednak w omawianym okresie nieco szybciej (2,3 razy), niż do Europy (2,1 razy).

Według danych RŻD 2,1-krotnie zwiększyła się też liczba przewożonych kontenerów załadowanych (151,500 TEU). Łącznie przez terytorium Rosji przewieziono koleją w obu kierunkach 1,2 mln ton – 2,7 razy więcej, niż przed rokiem.

Ruch kontenerowy rośnie także z miesiąca na miesiąc. W marcu przewozy były już o jedną trzecią (22 tys. TEU) większe, niż w styczniu. Jeśli chodzi o masę przewiezionych ładunków (180 tys. ton), od początku roku wzrost był dwukrotny.

Jak podkreślają RŻD, korzystny trend w statystykach przewozowych wynika z zaoferowania konkurencyjnej taryfy. Przewoźnik akcentuje też rolę dokonywanych usprawnień technicznych oraz oferowania większej liczby alternatywnych tras.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Intermodal
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony