Partner serwisu

Koleje rosyjskie: Milion przewiezionych kontenerów w 2021 r.

Roman Czubiński 19.12.2021

Koleje rosyjskie: Milion przewiezionych kontenerów w 2021 r.
fot. UTLC ERA
Koleje Rosyjskie przekroczyły tegoroczny plan w zakresie obsługi tranzytowego ruchu kontenerów, przewożąc do połowy grudnia milion jednostek – poinformowało biuro prasowe RŻD. Jak podkreśla przewoźnik, mowa o wartości rekordowej w historii przewozów intermodalnych w Rosji. Relacją, w której przewozy rosną najszybciej, jest trasa łącząca Chiny z Europą Zachodnią.
Jak podaje państwowy rosyjski przewoźnik, milionowy kontener, który przejechał w tym roku tranzytem przez terytorium Rosji, został wysłany z chińskiego Chongqing (stacja Tuanjetsun) do Helsinek (port Vuosaari). Wagon, którym przewieziono kontener, był częścią pociągu obsługującego regularną trasę Dostyk – Busłowskaja (rosyjsko-fińskie przejście graniczne, które pociąg pokonał 13 grudnia).

Według RŻD pociąg przewoził ładunek typowy dla połączeń kontenerowych z Chin na Nowym Jedwabnym Szlaku, między innymi – części samochodowe i artykuły konsumenckie. Organizatorem przewozów dla całego szerokotorowego odcinka Nowego Jedwabnego Szlaku (z wyjątkiem sieci Kolei Fińskich) jest rosyjsko-kazachsko-białoruska spółka joint venture UTLC ERA.

Jak przekonuje prezes rady nadzorczej Kolei Rosyjskich Oleg Biełozierow, osiągnięty wynik jest efektem usilnych starań przewoźnika. – Nasza stabilność, prędkość i przyjazny dla środowiska charakter transportu kontenerów zaspokaja najbardziej wygórowane wymagania klientów w Azji i Europie – mówi cytowany w komunikacie prasowym Biełozierow. – Znacznie przekroczyliśmy nasz plan na bieżący rok – 850 tysięcy kontenerów. Teraz do końca roku spodziewamy się przewieźć 1,1 mln TEU – dodaje.

Od stycznia do listopada bieżącego roku tranzyt kontenerów przez terytorium Federacji Rosyjskiej zwiększył się 1,4 razy w stosunku do tego samego okresu w 2020 r. W ciągu kolejnych trzech lat ma zaś wzrosnąć do 1,7 mln TEU rocznie. Statystyki poszły w górę głównie dzięki rozwojowi ruchu kontenerowego na Nowym Jedwabnym Szlaku z Chin do państw Unii Europejskiej. RŻD podkreśla konkurencyjność oferowanych przez siebie taryf przewozowych (choć UTLC ERA zapowiedziało już na przyszły rok kilkuprocentową podwyżkę) oraz ciągłe starania na rzecz poprawy poziomu usług.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Intermodal
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony